Paweł Bochniewicz zdobył jedną z bramek dla SC Heerenveen, w wygranym 3:1 spotkaniu pierwszej kolejki holenderskiej ekstraklasy. Dla polskiego obrońcy był to piąty gol w karierze strzelony na boiskach Eredivisie.

Gospodarze objęli prowadzenie w 24. minucie po golu strzelonym przez Nicolaescu. Sześć minut później na listę strzelców wpisał się Bochniewicz, który wykorzystał zagranie z rzutu wolnego Haye i uderzeniem głową pokonał bramkarza rywali. Na 3:0 wynik podwyższył Sahraoui. RKC Waalwijk honorową bramkę strzelił w 60 minucie, gdy rzut karny na gola zamienił Kramer.

Drużyna polskiego obrońcy po rozegraniu sobotnich spotkań w ligowej tabeli zajmuje drugie miejsce, ustępując tylko Ajaxowi Amsterdam.