Zakończenie 4. kolejki Fortuna I ligi nastąpiło przy Konwiktorskiej w Warszawie. Polonia podejmowała spadkowicza z ekstraklasy Miedź Legnica. Kibice obejrzeli aż siedem bramek, a trzy asysty były udziałem Emmanuela Agbora. Miedź po zwycięstwie 4:3 awansowała na drugie miejsce w tabeli.

Miedź ofensywne akcje przeprowadzała z lewej strony boiska. Miedź miała przewagę w rzutach rożnych, ale żadnego z nich nie wykorzystała. Polonia skupiona na własnej połowie przeprowadziła kontrę w 11. minucie gry. Dośrodkowanie z bocznego sektora boiska trafiło do Szymona Kobusińskiego, a ten piętką strzelił gola. Miedź doprowadziła do remisu w 18. minucie. Kombinacyjną akcję wykończył Kamil Drygas po zagraniu od Emmanuela Agbora. W 26. minucie uderzenie Michała Bajdura z rzutu wolnego zostało zablokowane. Polonia w 36. minucie oddała celny strzał, którego autorem był Szymon Kobusiński po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Druga połowa udanie rozpoczęła się dla Miedzy. Mehdi Lehaire w 47. minucie trafił w słupek po strzale zza pola karnego i rozegraniu piłki przez Kamila Drygasa. Dwie minuty później Damian Michalik mógł strzelić drugiego gola po uderzeniu w dłuższy róg. Nie minęła minuta, a Damian Michalik po raz kolejny oddał niecelny strzał głową po dośrodkowaniu z bocznego sektora boiska. Miedź wykorzystała przewagę w stwarzanych okazjach w 54. minucie. Drugą asystą w meczu popisał się Emmanuel Agbor, a strzał bez przyjęcia oddał Dominik Michalik. W 61. minucie Mateusz Kuchta z problemami obronił strzał zza pola karnego Damiana Tronta. Po rzucie rożnym Mateusz Kuchta po raz kolejny zaprezentował swoje umiejętności po strzale Nemanii Mijuskovicia. Miedź po szybkiej kontrze w 66. minucie strzeliła trzeciego gola. Autorem trafienia został Krzysztof Drzazga, który technicznym uderzeniem pokonał Mateusza Kuchtę.

Polonia odpowiedziała kontaktową bramką w 69. minucie, kiedy to Mateusz Michalski pewnie wykorzystał rzut karny. W 75. minucie Bartosz Biedrzycki pewnie interweniował we własnym polu karnym po dośrodkowaniu z bocznego sektora boiska. Polonia w 79. minucie mogła strzelić trzeciego gola. Uderzenie Michała Kołodzieja zostało zablokowane po dośrodkowaniu Mateusza Michalskiego. W 83. minucie Czarne Koszule doprowadziły do remisu. Drugi rzut karny w meczu wykorzystał Szymon Kobusiński. To nie był koniec emocji. Czwartego gola dla Miedzi strzelił Marcel Mansfled po dośrodkowaniu Emmanuela Agbora uzyskując trzecią asystę w meczu.