Ciężkowska & Łunio

Dwie polskie pary Małgorzata Ciężkowska i Urszula Łunio oraz Filip Lejawa i Szymon Beta reprezentują Polskę na Mistrzostwach Europy do lat 20 w siatkówce plażowej. Turniej rozgrywany jest w Rydze. Pierwsze mecze zakończyły się zwycięstwami 2:0 zarówno w przypadku pań jak i panów.

Dziewczyny rozegrały dwa mecze fazy grupowej i oba wygrały. W pierwszym pojedynku Polki nie dały szans duetowi łotewskiemu Runce/Martini Adamson, zwyciężając mecz 2:0. Pierwszego seta wygrały do dwunastu, a drugiego do szesnastu.

Drugi mecz był rozgrywany z parą Słowenek Dancova/Matyshenkova K. Polki ponownie zdominowały pojedynek i odniosły zwycięstwo bez straty seta. Pierwszą partię biało-czerwone rozstrzygnęły na swoją korzyść do dziesięciu, a drugą do szesnastu. W meczu ze Słowenkami Urszula Łunio zdobyła dwanaście punktów, a Małgorzata Ciężkowska trzynaście oczek.

Po dwóch meczach żeńska para ma na swoim koncie dwie wygrane bez straty seta, co plasuje je na pierwszej pozycji w grupie E z czterema punktami.

Panowie 17. sierpnia rozegrali tylko jeden mecz fazy grupowej. Przeciwnikiem polskiej pary byli Estończycy: Tristan Taht i Joosep Poldma. Inaugurującego seta duet Lejawa&Beta wygrał do czternastu. Drugi set rozstrzygał się na przewagi. Ostatecznie partię wygrali Polacy (24:22) i cały pojedynek 2:0. Szymon Beta zdobył 20 punktów,, z czego cztery to były asy serwisowe. Polakowi towarzyszyła wysoka skuteczność w ataku. Tym elementem gry Polak uzyskał 16 oczek.

Biało-czerwonym zostały do rozegrania dwa mecze fazy grupowej, które odbędą się dziś.