Hurkacz

Nawet przerwa w starciu spowodowana opadami deszczu nie pomogła Hubertowi Hurkaczowi i Mate Paviciowi w 1/8 finału debla ATP 1000 w Cincinnati. Duet polsko-chorwacki przegrał z brazylijsko-niemieckim 0:2.

Pierwszy set zakończył się błyskawicznie, po zaledwie dwudziestu dziewięciu minutach gry. Marcelo Melo i Alexander Zverev wykorzystali błędy Hurkacza i Pavicia w czwartym gemie przełamując swoich przeciwników. Polak i Chorwat byli bezradni w kolejnych gemach i nie stwarzali sobie okazji do złamania Melo&Zvereva. Ten jeden odbiór podania wystarczył w tym secie do końcowego zwycięstwa 6:3.

Początek drugiego seta zaczął się ulewą, więc tenisiści opuścili kort, a mecz został przerwany. Kiedy opady deszczu już odpuściły panowie ponownie pojawili się na korcie. Przerwa ta nie wpłynęła dobrze na Hurkacza i Pavicia. Co prawda pograli oni trochę dłużej niż w pierwszym secie, ale w kluczowym dwunastym gemie dali się przełamać. Gdyby nie to pojedynek pewnie potrwałby dłużej, a tak w następnym gemie przy własnym serwisie do zera wygrali Melo i Zverev (7:5) oraz w całym spotkaniu 2:0.