Jakub Piotrowski

Polski pomocnik Jakub Piotrowski strzelił dwa gole. Polak miał wydatny wpływ na awans Łudogorets Razgrad do czwartej rundy eliminacji Ligi Europy. Gospodarze 5:1 pokonali FC Astanę, a w dwumeczu 6:2, i o fazę grupową zagrają z Ajaxem Amsterdam.

Łudogorets Razgrad marząc o grze w czwartej rundzie eliminacji Ligi Europy na własnym stadionie, musiał odrobić straty z pierwszego meczu w Astanie, gdzie przegrał 1:2. Po pierwszych 45. minutach widniał rezultat 1:1. Wynik meczu w 25. minucie otworzył napastnik gospodarzy Bernard Tepketey. Astana wyrównała w 29. minucie, a gola strzelił Dembo Darboe.

Prawdziwe show gospodarze pokazali w drugiej połowie. W tym czasie Ługodorets strzelił cztery bramki, a żadnej już nie stracił. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Jakub Piotrowski. Polak konto z bramkami otworzył w 47. minucie wykorzystując asystę Marcela Heistera. Bułgarski klub po bramce Piotrowskiego prowadził 2:1. 26-letni piłkarz strzeleckie umiejętności zaprezentował również w 58. minucie. Ługodorets prowadził już 4:1 i był pewny awansu do kolejnej rundy.

Po zwycięstwie nad FC Astaną, Łudogorets Razgrad o fazę grupową powalczy z Ajaxem Amsterdam. Termin pierwszego meczu to 24 sierpień, a rewanżu 30 sierpnia.

III. runda eliminacji LE: mecz rewanżowy

Łudogorets Razgrad – FC Astana 5:1 (1:1), w dwumeczu: 6:2

25’1:0 Bernard Tepekay

29′ 1:1 Dembo Darboe

47′ 2:1 Jakub Piotrowski

50′ 3:1 Bernard Tepekay

58′ 4:1 Jakub Piotrowski

67′ 5:1 Kiril Despodov