fot: Fortuna 1 Liga

Resovia Rzeszów po bramkach Radosława Kanacha i Macieja Górskiego pokonała Lechię Gdańsk w meczu 5. kolejki Fortuna 1 Ligi.

Resovia mogła wyjść na prowadzenie w 22. minucie, gdy po uderzeniu Rafała Mikulca goście wybili futbolówkę z linii bramkowej. Minutę później piłkę w bramce rywali umieścił Radosław Kanach, który otrzymał piłkę w zamieszaniu podbramkowym i pokonał Bohdan Sarnawskiego. Trzy minuty później było już 2:0, a na listę strzelców wpisał się Maciej Górski.

W drugiej części spotkania gospodarze atakowali i mogli podwyższyć prowadzenie za sprawą Macieja Górskiego, który znalazł się w dobrej sytuacji i z bliskiej odległości uderzył niecelnie. Na strzał z dystansu zdecydował się Rafał Mikulec i piłka minęła bramkę gości.

Fortuna 1 Liga – 5. kolejka
Resovia Rzeszów – Lechia Gdańsk 2:0 (2:0)
Kanach 23′, Górski 26′

żółte kartki: Kanach, Mikulec – Neugebauer, Conrado.

Resovia Rzeszów: Gliwa – Mikulec, Górski (Ciepiela 82′), Mazek, Urynowicz (Eizenchart 82′), Bąk, Lempereur, Osyra, Buchał, Zastawny, Kanach.

Lechia Gdańsk: Sarnavsky – Bugaj, Zhelisko, Olsson, Conrado, Neugebauer, Kapić (Biegański 46′), Fernandez, Mena, Piła (Sezonienko 66′), Zjawiński.