Małgorzata Ciężkowska i Urszula Łunio oraz Filip Lejawa i Szymon Beta znakomicie radzą sobie na Mistrzostwach Europy do lat 20 w siatkówce plażowej. W fazie grupowej polskie pary nie miały sobie równych, pewnie awansując do fazy pucharowej. Mecze półfinałowe zdecydują o tym, o jaki kolor medalu powalczą polscy zawodnicy.

Po fazie grupowej, w której polskie pary pewnie zwyciężyły, przyszedł czas na rywalizację w fazie pucharowej. Duet Ciężkowska/Łunio o awans do ćwierćfinału walczył z Tennoy/Mol. Mecz zakończył się wygraną w dwóch setach. Od początku pojedynku Polki utrzymywały kilkupunktową przewagę. Biało-czerwone miały wysoką skuteczność w ataku, co pozwoliło im na wywalczenie po 13 oczek. Ciężkowska zdobywała punkty zarówno blokiem jak i asami serwisowymi. Pierwszy set zakończył się zwycięstwem Polek do 16, a drugi do 17.

W 1/8 finału Filip Lejawa i Szymon Beta o awans do ćwierćfinału walczyli z duńską parą Hansen/Bisgaard. Mecz był bardziej wyrównany niż pojedynek pań. Rywale polskich siatkarzy skutecznie grali w ataku. Biało-czerwoni punktowy dystans nadrabiali jednak serwisem. W całym meczu mieli aż siedem takich skutecznych zagrań na zagrywce! Polacy nie uniknęli błędów własnych, ale pierwszy set wygrali do 16, a drugi do 19.

W ćwierćfinale Małgorzata Ciężkowska i Urszula Łunio zagrały trzy sety. Pierwsza partia nie wskazywała na dramaturgię całego spotkania, ponieważ  polskie zawodniczki wygrały pewnie (25:10). W drugim secie jednak walka toczyła się już punkt za punkt. Rywalki broniły piłki meczowe, by ostatecznie seta wygrać 27:25. Trzecia partia rozgrywana była do piętnastu. Punktową liderką meczu ćwierćfinałowego była Urszula Łunio, zdobywczyni aż 29 punktów.

Filip Lejawa i Szymon Beta także stoczyli trzysetowy pojedynek. Polacy wygrali pierwszego seta (21:19). W drugim Skandynawowie doprowadzili do decydującej partii wygrywając seta 25:23. Tie-brek rozstrzygnął się na korzyść polskiego zespołu 15:10, co dało awans do strefy medalowej.