W swoim pierwszym meczu w walce o miejsca 9-16 na Mistrzostwach Świata U-21, młode Polki w nieco ponad godzinę pokonały reprezentację Egiptu 3:0.

Pierwszy, wyrównany set przyniósł nam bardzo dużo emocji. Początek partii należał do Polek, które objęły prowadzenie 3:0. Egipcjanki stawiały jednak mocny opór, co poskutkowało najpierw odrobieniem straty,m a później co raz większym prowadzeniem. Przy wyniku 10:7 na korzyść rywalek to biało-czerwone miały swój moment i doprowadziły do remisu (10:10). W dalszej części seta było już o to jednak dużo ciężej. Polkom zdecydowanie brakowało skuteczności w ataku, co bezwzględnie na kontrach wykorzystywały Egipcjanki. W samej końcówce Polki zdołały jednak wyrównać – a po grze na przewagi – pokonać ekipę z Afryki 26:24.

Druga partia miała już kompletnie inny przebieg. Na początku co prawda Egipcjanki prowadziły 2:1, ale była to ich największa zaliczka w tym secie. Polki szybko odrobiły stratę i dzięki dobrej, konsekwentnej grze tylko ją powiększały. Egipcjanki nie miały w tym secie absolutnie nic do powiedzenia. Pełna dominacja i wysokie zwycięstwo drużyny Jakuba Głuszaka 25:17.

Trzeci set nie zaczął się dla Polek najlepiej. Biało-czerwone przegrywały w pewnym momencie już czteroma punktami, ale zdołały się podnieść, odrobić stratę i wyjść na prowadzenie. Końcówkę podopieczne akuba Głuszaka rozegrały Koncertowo i zdobywając 7 „oczek” z rzędu wygrały trzecią partię 25:17, a całe spotkanie 3:0.

Kolejny mecz Polki zagrają 23 sierpnia kiedy to podejmą reprezentację Argentyny.

Mistrzostwa Świata u-21 – mecz o miejsca 9-16
Polska – Argentyna 3:0 (26:24, 25:17, 25:17)