Jan Zieliński i Hugo Nys

W końcu nadeszło oczekiwane przełamanie Jana Zielińskiego i Hugo Nysa w deblu. Polak i Monakijczyk w pierwszej rundzie ATP 250 w Winston-Salem pokonali reprezentantów Austrii 2:0.

Pierwszego seta Zieliński i Nys rozpoczęli rewelacyjnie od odbioru podania. Następne gemy były wyrównane, aż do siódmego, w którym Polak i Monakijczyk ponownie przełamali Alexandera Erlera oraz Lucasa Miedlera. W ostatnim gemie przy własnym serwisie wygrali pewnie wykorzystując pierwszą piłkę setową (6:2).

W drugiej partii o końcowy wynik musieliśmy drżeć do samego końca. Inaugurujące przełamanie mogło przyjść już w drugim gemie, ale duet polsko-monakijski nie skończył żadnego z break-pointów. W dziewiątym gemie nareszcie przyszedł upragniony odbiór serwisu. Nys i Zieliński potrzebowali do tego drugiego breaka. Seta zakończyli zwycięstwem 6:4, po pierwszym setbolu, a cały mecz 2:0.

W ćwierćfinale Jan Zieliński&Hugo Nys zmierzą się z egzotyczną parą Gonzalo Escobar&Aleksandr Niedowiesow Aleksandr.