Anna Maliszewska

Dziś w Bath odbyły się finały mistrzostw świata w pięcioboju nowoczesnym. Tytuły indywidualne trafiły do Eleny Micheli i Josepha Choonga. Polka – Anna Maliszewska zajęła 15. miejsce.

Maliszewska po rundzie rankingowej szermierki była 12. Rundę bonusową zaczęła słabo – od przegranej walki, przez co jej konto z punktami nie uległo zasileniu. Na parkurze polska reprezentantka zdobyła aż 37 punktów karnych. Już wtedy było wiadomo, że nie osiągnie dobrego wyniku w tym finale. Mimo tego ukończyła zmagania. W pływaniu uzyskała czas 2:20.72, co dawało 14. miejsce. Do biegu ze strzelaniem przystąpiła z dużą stratą do czołowych pięcioboistek i ukończyła finał na 15. pozycji, co oczywiście nie dało kwalifikacji olimpijskiej.

Elena Micheli, dominująca w pięcioboju, wygrała tytuł mistrzowski. Na drugim miejscu uplasowała się jej rodaczka Alice Sotero, a trzecie miejsce zdobyła Brytyjka Kereenza Bryson, zapewniając sobie kwalifikację olimpijską.

Jutro odbędzie się ostatni akcent Mistrzostw Świata – rywalizacja w sztafecie mieszanej.