Niesamowita była skuteczność polskich wioślarzy podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Krefeld. Na dziewięć osad aż siedem zdobyło medale.

Zaczniemy od czwórki podwójnej mężczyzn w składzie: Igor Czekanowicz, Michał Rańda, Jakub Woźniak i Bartosz Bartkowski. To oni z czasem 05:53,77 wywalczyli złoty medal ME U23 wyprzedzając drugich na mecie Litwinów o ponad sekundę.

Z dobrej strony pokazała się też czwórka męska bez sternika. Tomasz Lewicki, Szymon Tomiak, Patryk Wojatalak i Oskar Streich (06:17,35) zdobyli srebrny medal. Bój o ten medal trwał do samego końca z Brytyjczykami. Ostatecznie to nasza osada zafiniszowała szybciej.

Świetnie spisał się też wiosłujący w pojedynkę Cezary Litka (07:15,29). Polak co prawda nie miał szans z Turkiem, ale wyprzedził Greka plasując się na drugim miejscu.

W dwójce kobiecej bez sterniczki srebro bez problemu padło łupem Martyny Jankowskiej i Barbary Jęchorek (07:39,09)

W czwórce podwójnej kobiet tytuł wicemistrzyń trafił do Dominiki Baranowskiej, Anny Khlibenko, Gabrieli Stefaniak i Natashy Malickiej (06:38,95). Trzeba było przyznać, że konkurencja w tym finale nie była zbyt duża, bo na starcie stanęły zaledwie trzy osady, w tym Polska.

W czwórce męskiej ze sternikiem wystartowali Michał Witkowski, Mateusz Kozłowski, Bartłomiej Sopański, Jakub Karwecki i Tomasz Skurzyński (06:42,08). Tutaj również zmagania toczyły się tylko o kolor krążka, bo było wiadomo, że wszystkie trzy reprezentację znajdą się na pudle.

Na najniższy stopień podium wskoczyła czwórka kobieca bez sterniczki w zestawieniu: Julia Hakobyan, Dominika Gałka, Anna Potrzuska i Weronika Ludwiczak (07:03,65).

W finale A płynęła też dwójka podwójna. Mikołaj Kulka i Kajetan Szewczyk zafiniszowali na piątym miejscu (06:29,95).

Finał B wygrali natomiast startujący w męskiej dwójce podwójnej wagi lekkiej Stefan Rostworowski i Jakub Majewski (06:52,83). To ostatecznie pozwoliło im zająć siódmą lokatę na mistrzostwach.