Foto: volleyballworld.com

Czechy będą pierwszym przeciwnikiem Reprezentacji Polski na Mistrzostwach Europy w siatkówce mężczyzn. Turniej rozgrywany będzie w czterech krajach, a Biało-Czerwoni swoje mecze rozgrywać będą w Skopje w Macedonii Północnej. Awans do fazy pucharowej uzyskają po cztery najlepsze reprezentacje z każdej grupy.

W pierwszej fazie turnieju Reprezentację Polski czeka pięć spotkań. Biało-Czerwoni są faworytami fazy grupowej, jak i całego turnieju, gdyż na ostatnich dwóch imprezach sięgnęli po brązowe medale.

Drużyna serbskiego szkoleniowca rywalizację rozpocznie od meczu z Czechami. W drugiej kolejce Polacy zagrają z Holandią, a następnie z gospodarzem Macedonią Północną. Na zakończenie fazy grupowej polscy zawodnicy zmierzą się z Danią oraz Czarnogórą.

Awans do kolejnej rundy Mistrzostw Europy z każdej grupy wywalcza po cztery najlepsze drużyny. O kolejności w tabeli decydować będzie liczba wygranych spotkań, liczba zdobytych punktów, wyższy stosunek setów, wyższy stosunek małych punktów, czy bilans bezpośrednich spotkań

Największym sukcesem Polaków było wywalczenie złotego medalu w 2009 roku. MVP całego turnieju został Piotr Gruszka, a polskich zawodników do pierwszego miejsca poprowadził argentyński szkoleniowiec Daniele Castellani.

Na ostatnim turnieju rozgrywanym w 2021 roku, Biało-Czerwoni przegrali w półfinale ze Słowenią 1:3. W meczu o brąz pokonali Serbów 3:0. Najlepszym środkowym wspólnie z Marko Podrascaninem uznano Piotra Nowakowskiego. W finale rozgrywanym w Katowicach Włochy pokonały Słowenię 3:2.

Kadra reprezentacji Polski siatkarzy na mistrzostwa Europy 2023:

Atakujący:

Bartosz Kurek, Łukasz Kaczmarek

Rozgrywający:

Marcin Janusz, Grzegorz Łomacz

Przyjmujący:

Wilfredo Leon, Aleksander Śliwka, Tomasz Fornal, Kamil Semeniuk, Bartosz Bednorz

Środkowi:

Norbert Huber, Jakub Kochanowski, Karol Kłos

Libero:

Paweł Zatorski, Jakub Popiwczak

Terminarz polskich siatkarzy w fazie grupowej na ME:

2023-08-31: Polska – Czechy (czwartek, godzina 20.00)

2023-09-01: Holandia – Polska (piątek, godzina 20.00)

2023-09-03: Polska – Macedonia Północna (niedziela, godzina 20.00)

2023-09-05: Polska – Dania (wtorek, godzina 20.00)

2023-09-06: Czarnogóra – Polska (środa, godzina 17.00)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!