Alicja Konieczek

Świetną formę z Mistrzostw Świata w Budapeszcie przywiozła na Diamentową Ligę w Zurychu Alicja Konieczek. Polka w biegu na 3000 metrów z przeszkodami wywalczyła kwalifikację olimpijską.

Zaczniemy właśnie od występu Alicji Konieczek, która nie dość, że pobiła rekord życiowy (9:21,89) finiszując na dziewiątej lokacie w biegu na 3000 metrów z przeszkodami to w dodatku zdobyła przepustkę olimpijską do Paryża oraz przesunęła się na drugie miejsce w polskich tabelach historycznych! Polka minimum była już bliska w Budapeszcie, ale tam ostatecznie trochę do tego zabrakło.

Zadowolona może nie tyle co z czwartkowego biegu na 100 metrów przez płotki, ale z awansu do zawodów finałowych Diamentowej Ligi może być Pia Skrzyszowska. Dziś polska płotkarka pogubiła się już na początku dystansu i do mety dotarła na dziewiątym miejscu z czasem 13,10 s. Również na plotkach mogliśmy oglądać dzisiaj Damiana Czykiera, który uplasował się na szóstej pozycji z rezultatem 13,64 s.

Na dziewiątej pozycji zawody w rzucie oszczepem zakończył Dawid Wegner. Polski oszczepnik w najdłuższym rzucie uzyskał 77,66 m, co nie wystarczyło do występu w ścisłym finale. Do tego musiałby posłać oszczepem o 112 cm dalej. Dla Dawida Wegnera był to pierwszy występ na zawodach Diamentowej Ligi.