Reprezentacja Polski pokonała w trzecim meczu fazy grupowej Mistrzostw Europy Macedonię Północną 3:0. Biało-czerwoni odnieśli trzecie zwycięstwo i trzecie za trzy punkty. Polacy mieli w pierwszym i trzecim secie ogromną przewagę, a jej kluczem był szczelny blok oraz punktowa zagrywka. Macedończycy mieli szansę na urwanie seta w drugiej odsłonie, ale finisz należał do naszych reprezentantów.

Reprezentacja Polski w trzecim meczu fazy grupowej Mistrzostw Europy budowała przewagę przy zagrywkach Bartosza Kurka i Karola Kłosa. Pierwszy korzystny wynik miał miejsce przy stanie 4:1, a drugi 12:9 po kontrze Bartosza Bednorza w pierwszym secie. Skuteczność w ataku Macedonii Północnej sprawiła, że zawodnicy tego kraju grali środkiem, czy atakami ze skrzydła. Błąd własny gospodarzy zapewnił prowadzenie biało-czerwonym 15:11. Drużynowy dorobek Polaków poprawiał na kontrach Tomasz Fornal. W pierwszej odsłonie biało-czerwoni punktowali blokiem. Będąc faworytem meczu Polacy, prowadzili w secie 22:11. Skuteczny atak na zakończenie seta wykonał Fornal i biało-czerwoni wygrali partię 25:12.

Polacy odskoczyli od rywali w drugiej partii przy atakach Bednorza oraz zagrywkach Kurka. Błąd własny biało-czerwonych doprowadził do remisu 3:3. Blok polskiego zespołu skutecznymi atakami omijał Milev czy Liaftov. Nasi zawodnicy mieli przewagę na kontrach. Oprócz Fornala punktował Kurek. Polacy prowadzili w drugim secie 7:5. Zagrywki Janusza powiększały prowadzenie. Wyprowadzony atak poprawił punktową przewagę do pięciu oczek 10:5. Polacy przy dobrym przyjęciu grali środkowymi — Kłosem oraz Huberem. Niezawodny w drugiej partii Fornal sprawił, że nasi siatkarze prowadzili 16:12. Siatkarze serbskiego szkoleniowca nie uniknęli błędów własnych w ataku i polu serwisowym. Gospodarze doprowadzili do remisu 19:19 po ataku Gjorgieva. W końcowych fragmentach seta Polacy osiągnęli przewagę po kontach Kurka i błędach gospodarzy wygrywając seta 25:21.

As serwisowy Bednorza zapewnił prowadzenie w trzecim secie 7:4. Biało-czerwoni nie uniknęli błędów własnych. Skuteczność w ataku Fornala i szczelny blok dał prowadzenie 11:9. Zagrywka Fornala powiększyła prowadzenie do sześciu punktów 15:9. Ataki Śliwki oraz serwis Bednorza poprawiły punktowy dystans do ośmiu oczek 21:13. Ostatecznie Polacy wygrali seta 25:14, po punktowej zagrywce Leona.