Magda Linette

Noc z soboty na niedzielę przyniosła dobre informację w postaci awansu Jana Zielińskiego i Magdy Linette do 1/8 finału debla.

Jan Zieliński wraz z Hugo Nysem pokonali w dwóch setach parę serbsko-szwajcarską Laslo Djere i Marca-Andrea Hueslera.

W pierwszym secie Polak i Monakijczyk doprowadzili do jedynego przełamania w czwartym gemie kończąc drugiego break-pointa. Kolejne gemy były wygrywane przez duet wprowadzający piłkę do gry. To wystarczyło do tego, żeby końcowy wynik był na korzyść Zielińskiego i Nysa (6:3).

W drugiej partii polski i monakijski tenisista musieli się bardziej namęczyć. To oni jako pierwsi stracili własny serwis. Szybko jednak podnieśli się z tego i już w kolejnym gemie odłamali rywali. W dziewiątym gemie po długich wymianach przełamali Szwajcara i Serba, a w kolejnym mieli nawet piłkę na mecz przy swoim serwisie. Nie skorzystali z niej jednak, a co więcej dali sobie odebrać podanie, przez co doprowadzili do tie-breaka. W nim Nys i Zieliński tylko raz przegrali przy własnym serwisie, dzięki czemu wygrali 7-4 i w całym meczu 2:0.

W 1/8 finału Hugo Nys i Jan Zieliński zmierzą się z Meksykaninem Santiago Gonzalezem i Francuzem Edouardem Rogerem-Vasselinem.

Zadowolone ze swojego występu mogą być też Magda Linette i Bernarda Pera. Panie zwyciężyły nad rozstawionymi z numerem pięć Nicole Melichar-Martinez i Ellen Perez w bardzo podobnym stosunku wynikowym co Nys i Zieliński.

Pierwszy set to przede wszystkim wzajemne przełamania. Raz robił to duet polsko-amerykański, a następnym razem amerykańsko-australijski. Dopiero pod koniec partii dwukrotnie to Linette i Pera odebrały podanie przez co zwyciężyły 6:3.

W kolejnym secie było zupełnie odwrotnie i nie doczekaliśmy się ani jednego przełamania, choć było blisko w piątym gemie, kiedy para polsko-amerykańska miała dwa breaki. Ostatecznie jednak zakończyło się to wygraną Melichar-Martinez & Perez. Tym samym rozstrzygnąć o wyniku musiał tie-break, w którym lepszy był duet z Polką. Linette i Pera przy trzeciej piłce setowej zamknęły partię wygraną 7-5 i w całym spotkaniu 2:0.

W 1/8 finału na Linette i Perę czekają dwie Amerykanki Sophie Chang i Alycia Parks.

1/16 finału US Open:

Laslo Djere/Marc Andrea Huesler – Hugo Nys/Jan Zieliński 0:2 (3:6, 6:7[4-7]

Nicole Melichar-Martinez/ Ellen Perez – Magda Linette/Bernarda Pera 0:2 (3:6, 6:7[5-7])