fot: Em/KobiecyFutbol.pl

Po spotkaniu otwierającym 4. kolejkę Ekstraligi AZS UJ Kraków remisuje w wyjazdowym spotkaniu z Rekordem Bielsko-Biała 1:1 i wciąż czeka na pierwsze zwycięstwo w sezonie.

Pierwszą szansę na bramkę Rekord miał w 5’, kiedy Wiktoria Malinowska wybijając piłkę z własnej połowy trafiła rywalkę i po chwili znalazła się w posiadaniu Julii Gutowskiej, która oddała strzał, ale nie sprawił on problemu Karolinie Klabis, która pewnie wyłapała piłkę. W 8’ ponownie przy piłce były gospodynie, gdy po nieudanej akcji Akademiczek Daria Długokęcka kapitalnie dograła do Julii Gutowskiej, która samotnie wykończyła akcję umieszczając piłkę w bramce zespołu z Krakowa. Aż trudno było uwierzyć, że Rekord nie podwyższył prowadzenia w 17’, kiedy to w niedługim odstępie czasu dwa niesamowite strzały oddała Maja Szafran. Przy pierwszym uderzeniu zawodniczka gospodyń trafiła w poprzeczkę, by po chwili ponownie znaleźć się w posiadaniu piłki i oddać kolejny strzał, który wybroniła Karolina Klabis ratując zespół od utraty kolejnej bramki. W kolejnych minutach inicjatywę zaczęły przejmować Akademiczki. Bliska zdobycia bramki wyrównującej w 26’ była Aleksandra Pleban, która przyjmując piłkę na granicy pola karnego świetnie minęła Małgorzatę Lichwę, ale po jej strzale piłka minęła bramkę. AZS UJ Kraków zdołał wyrównać jeszcze w 1. połowie. Anna Zapała w 40’ wbiegając z piłką w pole karne rywalek odegrała piłkę na skrzydło do Julii Dyśkowskiej, która dośrodkowała piłkę z powrotem do napastniczki, a ta strzałem głową umieściła ją w bramce Rekordu. Niewiele brakowało by chwilę później Jagiellonki wyszły na prowadzenie. W 43’ Weronika Wójcik po strzale z dystansu trafiła w poprzeczkę, gospodyniom nie udało się wybić piłki z dala od bramki i po chwili w jej posiadanie weszła Julia Mordel, która uderzyła na bramkę z za pola karnego, po którym piłka przeleciała tuż obok narożnika bramki. Jeszcze w samej końcówce pierwszej części spotkania Akademiczki mogły objąć prowadzenie, kiedy po nienajlepszej próbie Julii Dyśkowskiej piłkę tuż przed bramką Rekordu przejęła Aleksandra Pleban, ale również nie zdołała czysto trafić w piłkę, którą bez problemów przechwyciła Klaudia Ciupa.

Po przerwie oba zespoły wyraźnie zmniejszyły tempo gry. W 64’ niepilnowana Anna  Zapała otrzymała piłkę w prawej części pola karnego i oddała strzał, ale po drobnym zamieszaniu przed bramką Rekordu piłka ostatecznie znalazła się w rękawicach Klaudii Ciupy. W 90’ po kontrze Jagiellonek Anna Zapała zdołała wywalczyć rzut wolny na lewym skrzydle, ale przy próbie dośrodkowania ze stałego fragmentu gry uderzyła zbyt mocno posyłając piłkę na aut. W doliczonym czasie Julia Szostak oddała strzał z dystansu, który na róg zbiła Karolina Klabis, ale po dograniu z narożnika zawodniczki Rekordu nie zdołały stworzyć zagrożenia na bramkę UJ.