Fot: Anna Langowska/ AP Orlen Gdańsk

AP Orlen Gdańsk pokonała na wyjeździe Pogoń Dekpol Tczew 3:0 w meczu 4. kolejki Orlen Ekstraligi. Dzięki zwycięstwu zespół z Gdańska awansował na trzecie miejsce w tabeli.

Zespół z Gdańska do pobliskiego Tczewa udał się po zwycięstwie z Medykiem Konin, a gospodynie do meczu przystępowały po remisie z AZS-em UJ Kraków. W spotkanie lepiej weszły przyjezdne, które już w trzeciej minucie objęły prowadzenie po golu Amerykanki Clarissy Kirsch-Downs. Zespół z Gdańska podwyższył prowadzenie w 22. minucie, gdy Banaszkeiwicz pokonała Kanadyjka Olga Massombo, dla której było to pierwsze trafienie na boiskach Orlen Ekstraligi. W przerwie w składzie Pogoni nastąpiły dwie zmiany, które jednak nie pomógłby gospodynią w odwróceniu losów spotkania. Wynik spotkania w 73. minucie ustaliła Kimberly Sanford, która wykorzystała rzut karny.