Magda Linette
Foto: Jimmie48 Photography

Magda Linette (WTA. 27) turniej rangi 250 w Guangzhou rozpoczęła od wygranej 2:1 nad Brytyjką Jodie Burrage (WTA. 91). 

Nasza tenisistka problemy miała tylko w inaugurującym gemie, który trwał aż godzinę. Obie panie przełamały się w nim po dwa razy, co poskutkowało graniem tie-breaka. W nim Linette została rozbita 3-7 i mogliśmy mieć obawy czy da radę w kolejnej odsłonie Brytyjce.

Całe szczęście niepokój ten był całkowicie bezpodstawny. Poznanianka odrodziła się jak feniks z popiołu wygrywając drugą partię bez straty ani jednego gema. Polka zarówno świetnie serwowała jak i odbierała podania od swojej przeciwniczki. Do tego trzykrotnie ją przełamała, a później wykorzystała pierwszą piłkę setową wygrywając 6:0.

Niewiele od drugiego różnił się trzeci set. W nim również było widać zdecydowaną dominację polskiej tenisistki, która już w pierwszym gemie odebrała po pierwszym breaku serwis Burrage. Później dołożyła jeszcze przełamanie w piątym, a następnie po trzech meczbolach zwyciężyła 6:2 i w całym meczu 1/16 finału 2:1.

W 1/8 finału Linette zagra z lepszą z pary 1/16 finału Australijką Darią Saville (WTA. 264) bądź Niemką Anną-Leną Friedsam (WTA. 114).

1/16 finału WTA 250 w Guangzhou: 

Magda Linette – Jodie Burrage 2:1 (6:7[3-7], 6:0, 6:2)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!