Rozstawiona z numerem pierwszym Magda Linette pokonała Australijkę Darię Saville w meczu drugiej rundy turnieju Galaxy Holding Group Guangzhou Open.

31-letnia tenisistka w pierwszym secie spisywała się znakomicie i nie pozwoliła ugrać rywalce żadnego gema. Sklasyfikowana na 264. miejscu w rankingu WTA Saville, w pierwszym secie popełniała proste błędy co wykorzystywała Linette, która po zaledwie 41 minutach gry prowadziła w meczu 1:0.

Niespodziewanie druga partia rozpoczęła się od przełamania w wykonaniu Australijki, która po chwili straciła własne podanie, a Polka doprowadziła do wyrównania 1:1 i po chwili przełamała rywalkę i objęła prowadzenie (3:1). Po stracie trzech gemów z rzędu 29-letnia rywalka nie odpuściła i ponownie wygrała gema przy serwisie Linette, a po chwili doprowadziła do wyrównania 3:3. Ostatecznie o wygranej w drugiej partii i całym secie zdecydował tie-break, w którym lepszym okazała się Magda Linette.

W ćwierćfinale Polka zmierzy się z Hiszpanką Rebeka Masarova.