Za nami pierwsza kolejka Ligi Europy oraz Ligi Konferencji, w której wystąpili Polscy zawodnicy. Poniżej prezentujemy podsumowanie występów polskich zawodników w Lidze Europy i Lidze Konferencji.

Zwycięstwo Romy. Ponad pół godziny Nicoli Zalewskiego

Reprezentant Polski spędził na placu gry 61 minut. Boisko opuścił przy stanie 1:1. Cztery minuty później trafienie zaliczył Romelu Lukaku i jak się okazało, był to ostatni bramkowy akcent w tym spotkaniu.

Liga Europy – 1. kolejka
Sheriff Tiraspol – AS Roma 1:2 (0:1)
Tovar 57′ – Paredes 45′, Lukaku 65′

West Ham zwycięski na London Stadium. Cały mecz Łukasza Fabiańskiego

Były reprezentant Polski w obecnym sezonie Premier League przegrywa rywalizację z Alphonse Areolą jednakże w pierwszej kolejce grupy A Ligi Europy to właśnie Polak pojawił się między słupkami w wyjściowej jedenastce „Młotów”. Gospodarze pokonali 3:1 serbski TSC a Fabiański po strzale Petara Stanica musiał wyjmować piłkę z siatki.

West Ham United- TSC Backa Topola 3:1 (0:0)
Petrović 66′ (s), Kudus 70′, Soucek 82′ –  Stanic 48′

Sturm Graz ulega Sportingowi Lizbona. Szymon Włodarczyk na ławce rezerwowych

Dwudziestolatek spotkanie rozpoczął na ławce rezerwowych. Na placu gry pojawił się w 63 minucie meczu zastępując Manprita Sarkarię. Nie pomógł swojej drużynie w podwyższeniu prowadzenia, a na domiar złego Portugalczycy najpierw wyrównali stan meczu. Na sześć minut przed końcem spotkania, Ousmane Diomande zdobył, jak się okazało zwycięską bramkę dla drużyny z Lizbony.

Liga Europy- 1 kolejka
Sturm Graz – Sporting Lizbona 1:2 (0:0)
Boving 58′- Gyokeres 76′, Diomande 84′

Świetne widowisko w Pradze. Cały mecz Struskiego. Stępiński z minutami

Kapitalne spotkanie obejrzeli kibice na epet Arenie w Pradze. Sparta ograła 3:2 przyjezdnych z Cypru, mimo że to właśnie oni otworzyli wynik tego spotkania. Całe spotkanie w barwach Arisu rozegrał Kamil Struski. W 75 minucie na placu gry pojawił się Mariusz Stępiński, zmieniając strzelca bramki dla Cypryjczyków Aleksandra Kokorina. 28- latek nie wpłynął znacząco na dalszy przebieg spotkania, choć podczas jego obecności na boisku Shavy Babicka strzelił w 90 minucie kontaktową bramkę na 3:2.

Liga Europy – 1 kolejka
Sparta Praga – Aris Limassol 3:2 (2:1)
Krejci 20′, 25′ , Vitik 67′ – Kokorin 11′,  Babicka 90′

AEK zwycięża w Brighton. Damian Szymański z żółtą kartką

Na brak emocji również nie można było narzekać w Brighton. Rewelacyjnie spisujący się w aktualnym sezonie Premier League drużna Roberta de Zerbiego uległa 2:3 mistrzowi Grecji, AEK Ateny. Goście ani razu nie przegrywali w tym spotkaniu, choć na zwycięską bramkę musieli poczekać do 84 minuty, kiedy to Jasona Steela pokonał Ezequiel Ponce. Cały mecz w barwach greckiego zespołu rozegrał Damian Szymański. W 66 minucie reprezentant Polski dopuścił się faulu, za który otrzymał żółtą kartkę.

Brighton & Hove Albion – AEK Ateny 2:3 (1:2)
Joao Pedro 30′ 67′ – Sidibe 11′, Gacinovic 40′, Ponce 84′

PAOK wygrywa w Finlandii. Cały mecz Tomasza Kędziory

Reprezentant Polski rozegrał pełne dziewięćdziesiąt minut. Co prawda nie zaliczył asysty ani też nie pokonał bramkarza rywali, ale rozegrał solidne zawody, a jego zespół pokonał 3:2 fiński HJK.

Liga Konferencji – 1.kolejka
HJK Helsinki – PAOK Saloniki 2:3 (1:0)
Bande 35′, Radulovic 90+9′ – Koulierakis 55′, Despodov 81′ Thomas 90+4′

Club Brugge remisuje z Besiktasem. Pół godziny Michała Skórasia

Od remisu wojaże w Lidze Konferencji rozpoczęli zawodnicy belgijskiego Club Brugge i tureckiego Besiktasu Stambuł. W wyjściowej jedenastce gospodarzy od pierwszej minuty do gry został desygnowany Michał Skóraś. Były zawodnik poznańskiego Lecha został zmieniony po pół godzinie gry. Gospodarze już bez Skórasia na boisku zdołali wyjść na prowadzenie za sprawą Hansa Vanakena, jednak w 88 minucie Cenk Tosun doprowadził do wyniku 1:1, który utrzymał się już do końca mecz.