Magda Linette pokonała w półfinale turnieju WTA 250 w Kantonie Kazaszkę Julię Putincewą i zameldowała się w finale.

Rozstawiona z numerem „1” Polka spotkanie rozpoczęła od wygrania gema do 0, a w następnym przełamała rywalkę i po chwili prowadziła 3:0. Linette pewnie utrzymywała serwis, a rywalka przegrała gema przy własnym serwisie i pierwszy set zakończył się zwycięstwem 31-letniej tenisistki.

W drugim secie pochodząca z Poznania tenisistka miała dwie piłki na przełamanie rywalki, których nie wykorzystała. Po raz pierwszy Linette mogła stracić własne podanie w piątym gemie, gdy wybroniła trzy break pointy. Po chwili było już 4:2, gdy Linette przełamała Putincową. Od momentu przełamania zawodniczki wygrywały gemy przy swoim podaniu. Drugi set zakończył się wygraną Polki 6:3.