fot: PKO Ekstraklasa

Cracovia Kraków rozegrała jedno z najsłabszych spotkań w ostatnim czasie, co wykorzystała Pogoń Szczecin, która zaaplikowała rywalom pięć bramek i pokonała Cracovię 5:1.

Pogoń od pierwszych minut zaatakował i w szóstej minucie w zamieszaniu podbramkowym Benjamin Källman fauował Kamila Grosickiego i sędzia wskazał na rzut karny. Rzut karny na gola zamienił Kmail Grosicki, który wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Szanse na rehabiliację w trzynastej minucie miał Benjamin Källman, który uderzył z dobrej sytuacji zbyt lekko by pokonać Valentina Cojocaru. Alexander Gorgon w 21. minucie podwyższył prowadzenie gości po tym jak doszedł do piłki zagranej głową przez jednego z partnerów i z najbliższej odległości pokonał Sebastiana Madejskiego. Po indywidualnej akcji zaskoczyć Cojocaru próbował Mateusz Bochniak, którego uderzenie obronił bramkarz rywali. Po chwili zagrożenie przeniosło się na drugą stronę, gdy Efthymis Koulouris doszedł do dośrodkowania i uderzył niecelnie. Po chwili Rakoczy otrzymał piłkę na szesnasty metr i uderzył obok bramki.

Druga połowa zaczęła się znakomicie dla przyjezdnych, którzy w 50. minucie podwyższyli prowadzenie po golu Alexandra Gorgona, który wykorzystał podanie Kamila Grosickiego i pokonał bramkarza rywali. Cracovia stanęła przed zmniejszeniem prowadzenia w 57. minucie, gdy rzut karny na faul na Patryku Makuchu podyktował Krzysztof Jakubik. Do jedenastki podszedł poszkodowany i uderzył zbyt lekko i jego uderzenie wybronił Cojocaru. Podłamana Cracovia straciła czwartego gola w 64. minucie, gdy uderzeniem z okolic pola karnego piłkę w siatce umieścił Efthymis Koulouris. Trzy minuty przed zakończeniem regulaminowego czasu gry wynik spotkania podwyższył Kacper Smoliński, któremu asystował Olaf Korczakowski. W doliczonym czasie gry wynik meczu ustalił Michał Rakoczy, który wykorzystał nieporozumienie w defensywie rywali.