Chrobry Głogów w meczu 9. kolejki Fortuna 1 ligi na własnym stadionie, podejmował Arkę Gdynia. Gospodarze pokonali gości 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów dla gospodarzy strzelił doświadczony Mikołaj Lebedyński.

Chrobry Głogów – ostatnia drużyna w ligowej tabeli podejmowała jednego z pretendentów do powrotu w szeregi ekstraklasy. Goście mieli przewagę w początkowych fragmentach meczu w stwarzaniu bramkowych okazji. Czujność Węglarza sprawdził między innymi Milewski po próbie technicznego uderzenia zza pola karnego. Minutę później niecelny strzał oddał Gol. Przewagę w kreowaniu sytuacji strzeleckich Arka Gdynia mogła zwieńczyć w 11. minucie gry. Uderzenie Capanniego zostało jednak zablokowane. Dwie minuty później strzał Skóry po dośrodkowaniu Predenkiewicza trafił w słupek.
Brazylijski piłkarz miał szansę na gola w 20. minucie oddając niecelny strzał nad bramką po dośrodkowaniu Gojnego. Skóra w 26. minucie posłał groźne uderzenie zza pola karnego, lecz Węglarz nie dał się pokonać. Arka miała przewagę w rzutach rożnych, ale żadnego z nich nie potrafiła wykorzystać. W 31. minucie po raz kolejny szansę na gola miał Skóra, lecz pomocnik Arki nie był w stanie pokonać bramkarza Chrobrego. Mikołaj Lebedyński mocnym uderzeniem zza pola karnego wykorzystał w 40. minucie słabą postawę Arki w obronie i uderzył przy bliższym słupku. Goście w pierwszych 45 minutach oddali aż 11 strzałów, z czego tylko trzy były celne.

Druga połowa mogła udanie rozpocząć się dla Arki Gdynia. W 50. minucie arbiter podyktował rzut karny po faulu na Skórze. Goście z okazji do strzelenia wyrównującej bramki nie skorzystali, gdyż Węglarz obronił jedenastkę Czubaka. Przyjezdni za wszelką cenę zamierzali doprowadzić do remisu. Michalec musiał interweniować we własnym polu karnym po strzale Czubaka. Arka Gdynia podobnie jak w pierwszej połowie miała przewagę w kreowaniu bramkowych okazji. Przyjezdnym brakowało jednak skuteczności i Węglarz po 70 minutach nadal zachowywał czyste konto. Bramkarz gospodarzy za wszelką cenę zamierzał taki stan rzeczy utrzymać do zakończenia meczu, i to mu się udało.

Chrobry Głogów – Arka Gdynia 1:0 (1:0)

Lebedyński 40′

Chrobry Głogów: Węglarz – Estigarribia, Malczuk, Michalec – Hanc (64′ Paz), Mucha, Mandrysz (82′ Plewka), Tupaj – Biel (75′ Tabiś), Ozimek – Lebedyński (82′ Bartlewicz).

Arka Gdynia: Lenarcik – Lipkowski, Stolc, Azatsky, Gojny – Gol, Milewski (81′ Sawicki) – Predenkiewicz (46′ Adamczyk), Capanni (77′ Marcjanik), Skóra – Czubak