Helik

W piłce nożnej zawsze gra się do ostatniego gwizdka sędziego. Takie sformułowanie towarzyszyło obrońcy Michałowi Helikowi, który w 94. minucie uratował przed porażką Hudersfiled Town w rywalizacji z Coverntry na zapleczu angielskiej ekstraklasy.

Mecz 8. kolejki zakończył się wynikiem 1:1, a dla Polaka było to drugie trafienie w tym sezonie. Wynik spotkania 8. kolejki angielskiej Championship otworzył w 27. minucie Yasin Ayari. Coventry było bliskie wywalczenia cennego zwycięstwa, lecz o losach spotkania przesądziła akcja w 94. minucie. Wynik boiskowej rywalizacji ustanowił obrońca reprezentacji Polski, Michał Helik. Dla Hudersfield Town wywalczony rezultat i cenny punkt w ligowej tabeli był czwartym meczem bez porażki.

Po rozegraniu ośmiu spotkań drużyna polskiego obrońcy zajmuje 17. miejsce. Szansa na podtrzymanie passy w meczach bez porażki będzie w meczu 9. kolejki, kiedy to na zapleczu angielskiej ekstraklasy drużyna polskiego obrońcy rywalizować będzie z wiceliderem tabeli Ipswich Town.

Championship – 8. kolejka:
Coventry – Hudersfield Town 1:1 (1:0)

27′ 1:0 Yasin Ayari

90+4′ 1:1 Michał Helik