Niedobrze dla siatkarzy plażowych rozpoczął się turniej Beach Pro Tour Elite16 w Paryżu. Już w kwalifikacjach do głównej drabinki odpadła jedyna startująca w nich polska para: Piotr Kantor i Jakub Zdybek.

Kantor & Zdybek w półfinale kwalifikacji zmagali się z duetem litewskim  Stankeviciusem/Knasasem.

Niestety już w pierwszym secie musieli uznać wyższość swoich rywali. Polacy przede wszystkim szybko dali przejąć inicjatywę rywalom i musieli gonić wynik. To szło im bardzo opornie, bo popełniali wiele błędów własnych, a do tego często byli łapani skutecznym blokiem Litwinów. Wszystko to złożyło się na przegraną w inaugurującym secie 17:21.

Podobnie było w drugiej partii. Znów Stankevicius/Knasas odskoczyli, a do tego wszystkiego potrafili powiększać swoją zaliczkę punktową grając rewelacyjnie w bloku i ataku. Nawet mimo prób odrobienia strat przewaga była już zbyt znacząca, żeby Kantor i Zdybek z aktualną dyspozycją mogli nawiązać walkę z przeciwnikami. Końcowo przegrali 16:21 i w całym meczu 0:2.

W głównej drabince turnieju mamy zatem tylko jedną polską parę: Bartosza Łosiaka i Michała Bryla, którzy na podbój Paryża wyruszą jutro zaczynając od meczu z kuzynami Grimalt (12:00), a później z Czechami Perusicem/Schweinerem (16:00).