Arka Gdynia w meczu 10. kolejki Fortuna 1 ligi na własnym stadionie podejmowała beniaminka Motor Lublin. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla Arki. Kluczowe przy ustaleniu rezultatu okazały się stałe fragmenty gry.
Arka pierwszy celny strzał oddała w 8. minucie. Na uderzenie zza pola karnego zdecydował się Kobacki, lecz Budziłek skutecznie interweniował. Bramkarskie umiejętności zaprezentował też Lenarcik. Bramkarz gospodarzy obronił strzał Króla po prostopadłym podaniu z głębi pola. Gospodarze w 18. minucie przeprowadzili kombinacyjną akcję. Skóra oddał strzał bez przyjęcia, ale okazał się on niecelny, po zagraniu od Stolca. Czujny bramkarz Arki nie dał się pokonać po dośrodkowaniu z bocznego sektora boiska. Obie drużyny szans na zmianę wyniku szukały po stałych fragmentach gry. Bliski powodzenia był Dobrotka w 31. minucie po dośrodkowaniu od Stolca. Drugi celny strzał na bramkę przeciwnika gospodarze oddali w 32. minucie, po dośrodkowaniu aktywnego Stolca do Czubaka. Napastnik miejscowych zgrywał do Capanniego i Brazylijczyk tym samym zmusił do interwencji Budziłka. Zawodnik z kraju kawy w drużynie gospodarzy oddał swój drugi celny strzał na bramkę przyjezdnych w 36. minucie. Arka wykorzystała przewagę w stałych fragmentach gry w doliczonym czasie pierwszej połowy. Na listę strzelców, po zagraniu Adamczyka wpisał się Czubak. W drugiej połowie obie drużyny nastawione były na defensywną grę. W pierwszym kwadransie drugich 45 minut to Stolc próbował efektownego strzału nożycami po dośrodkowaniu z bocznego sektora boiska. Motor odpowiedział akcją w 62. minucie. Uderzenie Sędzikowskiego zostało zablokowane i wyszło na rzut rożny. W 71. minucie gospodarze zaatakowali po raz drugi ze stałego fragmentu gry. Na listę strzelców wpisał się Marcjanik pewnie wykorzystując jedenastkę po analizie VAR. Kolejny celny strzał na bramkę gości, miejscowi oddali w 79. minucie. Budziłek pewnie przy nim interweniował. Bramkarz gości nie dał się pokonać w 84. minucie, po uderzeniu Gola z obrębu pola karnego. Swoje bramkarskie umiejętności musiał zaprezentować również Lenarcik po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i strzale głową Sędzikowskiego. Ogólnie lublinianie mieli na boisku zbyt mało piłkarskich argumentów by choćby postraszyć Arkę i punkty w Trójmieście zostawili zasłużenie.
Fortuna 1 liga – 10. kolejka

Arka Gdynia – Motor Lublin 2:0 (1:0)
Czubak 45′, Marcjanik 72′ (k)

Arka Gdynia: Lenarcik – Stolc, Dobrotka, Gojny – Adamczyk (Bednarski 90′), Gol, Marcjanik, Kobacki (Predenkiewicz 90′)– Skóra (Lipkowski 71′), Capanni (Bobecki 72′)– Czubak (Wilczyński 90′).

Motor Lublin: Budziłek – Wójcik (Staszak 75′), Luberecki, Najemski, Szarek – Gąsior (Scalet 57′), R. Król, Sędzikowski – M. Król (Kamiński 63′), Wełniak (Śpiewak 75′) , Ceglarz (Kosior 63′).