Polski Cukier Start Lublin pokonał na wyjeździe drużynę Trefla Sopot w meczu 2. kolejki ORLEN Basket Ligi. Dla czerwono-czarnych było to drugie zwycięstwo w rozgrywkach.

Mecz od początku był toczony w szybkim tempie i nie brakowało w nim zaciętej rywalizacji. Początek  był wyrównany, chociaż Liam O’Reilly sprawiał, że to przyjezdni byli stroną z inicjatywą ofensywną. Po późniejszych trafieniach Mateusza Dziemby oraz Tomislava Gabricia uciekali nawet na osiem punktów. Akcją 3+1 w samej końcówce straty zmniejszył jeszcze Aaron Best. Po 10 minutach było 16:20. Zaraz na początku drugiej kwarty Andy Van Vliet doprowadził do wyrównania. Dopiero jednak po kilku minutach trójka Jakuba Musiała dała Treflowi prowadzenie. Do przerwy to gospodarze prowadzili 37:36.

W trzeciej kwarcie drużyna trenera Żana Tabaka uciekała na cztery punkty dzięki zagraniom Jarosława Zyskowskiego i Mikołaja Witlińskiego. Różnica była jednak na tyle mała, że szybko Polski Cukier Start mógł ją zniwelować. Po późniejszych akcjach Jabrila Durhama i Barreta Bensona goście byli lepsi nawet o siedem punktów. Po 30 minutach było 55:60. W kolejnej kwarcie po rzutach Treya Wade’a ekipa trenera Artura Gronka była lepsza nawet o dziewięć punktów. Polski Cukier Start zaczął kontrolować wydarzenia na parkiecie. Na półtorej minuty przed końcem po trójkach Liama O’Reilly’ego oraz Tomislava Gabricia prowadzili nawet 13 punktami! Do końca już niewiele się zmieniło i komplet punktów pojechał do Lublina.

Trefl Sopot – Polski Cukier Start Lublin 73:82 (16:20, 21:16, 18:24, 18:22)

Trefl: Van Vliet 15, Zyskowski 14, Best 11, Scruggs 11, Varadi 7, Musiał 6, Barnes 5, Witliński 4,

Polski Cukier Start: Durham 17, O’Reilly 14, Benson 11, Wade 10, Gabrić 9, Dziemba 8, Krasuski 5, Karolak 5, Put 3

Sędziowali: Łukasz Jankowski, Tomasz Szczurewski, Paweł Pacek

Źródło: Biuro prasowe Polski Cukier Start Lublin, Biuro prasowe Polskiej Ligi Koszykówki