Karol Świderski

Karol Świderski wpisał się na listę strzelców w meczu 31. kolejki amerykańskiej Major League Soccer w przegranym przez Charlotte FC 1:2 spotkaniu z New England Revolution. Dla reprezentanta Polski była to dziewiąta bramka w sezonie.

W pierwszej połowie kibice nie zobaczyli bramek, a wynik spotkania w 64. minucie otworzył Noel Buck. Przyjezdni do wyrównania doprowadzili w 84. minucie, gdy Świderski przyjął piłkę na szesnastym metrze i płaskim uderzeniem pokonał Earla Edwardsa. Radość zawodników Charlotte nie trwała zbyt długo, bo zaledwie minutę później gola jak się okazało na wagę zwycięstwa dla miejscowych, zdobył Dave Romney.

26-letni Świderski rozegrał całe spotkanie, a Kamil Jóźwiak na boisku pojawił się w 65. minucie za Orrina McKinze’a Gainesa II.

Charlotte po 30. kolejkach z 33 punktami na koncie plasuje się na przedostatnim miejscu w tabeli konferencji wschodniej.