AVFCOfficial

Wczoraj mieliśmy swoich przedstawicieli w Lidze Mistrzów. Dzisiaj nie brakowało ich także w rozgrywkach Ligi Europy i Ligi Konferencji Europy. Damian Szymański rozegrał pełne spotkanie. Drużyny Łukasza Fabiańskiego i Michała Skórasia wygrały swoje mecze. Matty Cash zaliczył niezwykle cenną asystę.

Cały mecz Fabiańskiego. West Ham znów zwycięski

„Młoty” są na najlepszej drodze, by awansować do kolejnej rundy Ligi Europy. Dzisiaj w wyjazdowym pojedynku pokonali SC Freiburg. Dla gości trafiali Paqueta i Naif Aguerd a dla gospodarzy Rolland Sallai. Trafienie węgierskiego snajpera było jedynym, przy którym skapitulował Łukasz Fabiański.

Liga Europy – 2 kolejka
SC Freiburg – West Ham United 1:2 (0:1)
Sallai 49′ – Paqueta 8′, Aguerd 66′

Szymon Włodarczyk bez bramki, ale jego zespół pokonał Raków Częstochowa

Polski napastnik austriackiego zespołu pojawił się w wyjściowej jedenastce i spędził na placu gry 76 minut. Nie zdołał wpisać się na listę strzelców. Zrobił to za to jego partner z linii ataku William Boving zdobywając bramkę w 24. minucie. Jak się okazało, była to jedyna bramka w tym spotkaniu.

Liga Europy – kolejka 2
Raków Częstochowa – Sturm Graz 0:1 (0:1)
Boving 24′

Club Brugge zwycięża w Norwegii. Michał Skóraś z żółtą kartką

Po remisie z Besiktasem Stambuł, Club Brugge tym razem sięgnęło po trzy punkty w starciu z Bodo/Glimt. Jedyne i tym samym zwycięskie trafienie dla belgów padło w w 20. minucie kiedy to celnie uderzał Hans Vanaken. Michał Skóraś zagrał 83. minuty. W pierwszej części meczu za swoje przewinienie obejrzał żółtą kartkę.

Liga Konferencji Europy – 2 kolejka
Bodo/ Glimt – Club Brugge 0:1 (0:1)
Vanaken 20′

Struski i Stępiński z minutami. Aris ogrywa Glasgow Rangers

Dwóch Polaków obejrzelismy w pojedynku Arisu Limassol z drużyną Rangersów. Trener gospodarzy w desygnował do gry od pierwszej minuty Karola Struskiego. Podczas jego obecności na boisku Aris wypracował sobie dwubramkową przewagę (gole Moucketou- Moussoundy i Babicki). 22-latek został zmieniony przez Morgana Browna. Chwilę po zejściu z boiska, jego zespół stracił bramkę. Mariusz Stępiński pojawił się na murawie w 89. minucie zastępując Yannicka Gomisa.

Aris Limassol – Glasgow Rangers 2:1 (1:0)
Moucketou – Moussounda 9′, Babicka 59′ – Sima 70′

AEK dzieli się punktami z Ajaxem. Cały mecz Damiana Szymańskiego

Mistrz Grecji po dość niespodziewanym zwycięstwie w Brighton, tym razem musiał zadowolić się remisem z pogrążonym w kryzysie Ajaxem Amsterdam. Wynik mecz otworzył Steven Bergwijn w 30. minucie meczu. Na kwadrans przed końcem Domagoj Vida doprowadził do wyrównania. Damian Szymański rozegrał pełne spotkanie.

AEK Ateny – Ajax Amsterdam 1:1 (0:1)
Vida 75′ – Bergwijn 30′

O krok od sensacji na Villa Park. Matty Cash z asystą

Do niemałej sensacji mogło dojść na stadionie w Birmingham. Zdecydowany faworyt w konfrontacji ze Zrmijskim Mostarem, czyli Aston Villa dopiero w doliczonym czasie gry zapewniła sobie zwycięstwo. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył John McGinn a asystował mu Matty Cash. Reprezentant Polski pojawił się boisku w 46. minucie zastępując Lucasa Digne.

Aston Villa Birmingham – Zrmijski Mostar 1:0 (0:0)
McGinn 90+4′

Roma rozbija Servette. Ponad dwadzieścia minut gry Nicoli Zalewskiego

Rzymianie w nieco ponad pół godziny rozprawili się z drużyną ze Szwajcarii. Trafienia Lukaku, Pellegriniego i dwukrotnie Belottiego dały kolejne trzy punkty dla podopiecznych Jose Mourinho. Nicola Zalewski zameldował się na placu gry w 65. minucie, zastępując Romelu Lukaku.

AS Roma 4:0 Servette Geneve
Lukaku 21′, Belotti 46′, 59′, Pellegrini 52′

Ludogorets rozbity w Danii. Jakub Piotrowski tym razem bez bramki

Prawdziwej lekcji futbolu udzielili gracze Nordsjaelland rywalom z Bułgarii. Duńczycy cztery gole zapakowali gościom jeszcze przed przerwą a po zmianie stron jeszcze „tylko” trzy. Jakub Piotrowski tym razem nie zdołał wpisać się na listę strzelców.

Nordsjaelland- Ludogorets Razgrad 7:1 (4:1)
Ingvartsen 2′, Osman 11′, Tverskov 31′, Nygren 32′ 74′, Son 68′ (sam.), Rasmussen Theodor 86′ – Verdon 9′

PAOK lepszy od Eintrachtu. Tomasz Kędziora bez gry

Wicelider greckiej Super Ligi podejmował Eintracht Frankfurt. Przez większość meczu zdecydowanie przeważali przyjezdni, ale to podopieczni Razvana Lucescu mogli cieszyć się z końcowego triumfu. Wynik meczu otworzył Andrij Zivkovic, wyrównał w 68. minucie Omar Marmoush a w doliczonym czasie gry zwycięstwo gospodarzom zapewnił gol Konstantinosa Koulierakisa. Tomasz Kędziora cały mecz obejrzał z ławki rezerwowych.

PAOK Saloniki – Eintracht Frankfurt 2:1 (1:0)
Zivkovic 23′, Koulierakis 90+2′ – Marmoush 68′

Kolejne punkty Fenerbahce. Sebastian Szymański trafia, ale ze spalonego

Niełatwą przeprawę mieli gracze tureckiego Fenerbahce. Pomimo wyraźnej przewagi, gracze Spartaka Trnava długo stawiali im opór. W 70. minucie Joshua King trafił na 1:0 dla gości. Ten sam zawodnik w 81. minucie strzelił celnie po raz kolejny. W 88′ minucie Kelvin Ofori dał promyk nadziei swojej drużynie, że mogą jeszcze coś zdziałać w tym spotkaniu, ale nic takiego się nie wydarzyło. Sebastian Szymański mógł ostatecznie pozbawić rywali złudzeń o korzystnym rezultacie, ale jego gol nie został uznany. Reprezentant Polski w momencie strzału znajdował się na pozycji spalonej.