WKS Śląsk Wrocław
plk.pl

WKS Śląsk wygrywa spotkanie z Krajową Grupą Spożywczą Arka Gdynia we Wrocławiu. Spotkanie zakończyło się wynikiem 88:79, a najlepiej punktował Dušan Miletić – 31 pkt z zespołu gospodarzy.

Mecz rozpoczął się od celnego rzutu zawodnika Śląska Miletića za dwa, na który odpowiedział Adrian Bogucki. Chwilę później Jakub Nizioł został sfaulowany i wykorzystał dwa rzuty wolne. W drugiej minucie Grzegorz Kamiński po raz pierwszy w spotkaniu, doprowadził do prowadzenia zespołu z Gdyni. Już po kilkunastu sekundach Miletić i Nizioł odrobili straty, a WKS prowadził 11:8. Hassani Gravett dodatkowo trafił za trzy, ale już po chwili Kacper Gordon ruszył do ataku i zdobył z rzędu pięć punktów dla Arki. Drużyny na zmianę wymieniały się prowadzeniem, ale ostatecznie Przemysław Żołnierewicz wyprowadził swój zespół na prowadzenie 23:20 po pierwszej kwarcie.

Drugą kwartę otworzyła wymiana celnych rzutów za trzy Nizioła i Andrzeja Pluty. Przez cztery minuty prowadzili podopieczni trenera Bychawskiego, ale skutecznie im przerwał Nizioł. Niestety tylko na chwilę, gdyż swoje akcje celnie zakończyli Bogucki i Kamiński. WKS nie złożył broni, a dzięki Miletićowi i Sauliusowi Kulvietisowi, zakończył pierwszą połowę rezultatem 41:35.

Po przerwie Miletić zdobył kolejne pięć punktów w tym spotkaniu, ale po drugiej stronie efektywnie grał Pluta. Podopieczni trenera Vidina rozpędzili się i w trzeciej minucie wraz z celną trójką Daniela Gołębiewskiego, powiększyli przewagę do 11 punktów. WKS przed prawie całą kwartę nie oddawał prowadzenia. Arka nie poddała się i za sprawą Maksymiliana Wilczka przeskoczyła rywala. Na tablicy widniał wynik 62:60 dla gości po trzeciej części gry. Ostatnia kwarta od początku była pod kontrolą wicemistrza Polski. Punktowali Jawun Evans i Gołębiowski. Po stronie rywala sytuację próbowali ratować Bogucki i Gordon, lecz ze słabym skutkiem. Gospodarze nie oddali prowadzenia już do końca meczu.

WKS Śląsk Wrocław – Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia: 88:79 (20:23,21:12,19:27,28:17)
WKS Śląsk Wrocław: Miletić 31, Nizioł 15, Gołębiowski 12, Kulvietis 11, Evans 9, Gravett 8, Parakhouski 2, Piśla 0, Adamczak 0, Zębski 0,
Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia: Bogucki 26, Pluta 18, Gordon 10, Żołnierewicz 9, Kamiński 7, Wilczek 5, Szumert 2, Kenić 2, Marchewka 0, Hrycaniuk 0,