Mecz 1. kolejki TAURON Ligi pomiędzy Grupą Azoty Akademia Tarnów a #VoilleyWrocław zakończył się zwycięstwem drużyny ze stolicy Dolnego Śląska, ale dał też pierwszy punkt tarnowiankom, których… miało nie być w tych rozgrywkach. Potworne problemy organizacyjno-finansowe zostały jednak opanowane, co tylko służy nie tylko środowisku skupionego wokół małopolskiej ekipy, ale również całej sportowej rywalizacji.

Premierowy set meczu w Tarnowie był bardzo wyrównany set. Od samego początku obie ekipy dobre akcje przeplatały słabszymi i często na tablicy wyników był remis (np. 7:7, 16:16) Dobra gra Natashy Calkins dała tarnowiankom minimalną przewagę 20:18, którą powiększyły w końcówce partii robiąc mniej błędów od rywalek i wygrywając 25:20.

Wrocławianki mimo sporych kłopotów w ataku na początku seta, poprawiły grę na siatce i wyszły na prowadzenie 14:9. Tak wysoką przewagę podopieczne Michała Maska miały głównie dzięki dobrej grze Julii Szczurowskiej, która w tym secie zdobyła 9 punktów. Ostatecznie zespół z Dolnego Śląska okazał się po zmianie stron wyraźnie lepszy (18:25).

Set numer trzy to prowadzenie raz jednej, raz drugiej drużyny. W drugiej części tarnowianki podkręciły tempo i odskoczyły na trzy oczka 18:15. Na finiszu zespół z Małopolski miał więcej siatkarskich argumentów, a udany atak Czarnogórki Danijeli Dżaković zamknął seta zwycięstwem „Żyraf” (25:21).

Wrocławianki czwartą partię rozpoczęły od asów serwisowych Szczurowskiej i  wysokiego prowadzenia i pilnowały wyniku przez cały bieg jej trwania (2:7, 13:18). Dzięki skuteczniej grze skrzydłowych i skuteczności w koncówce Chorążej oraz Lewandowskiej wygrały seta 25:22 i doprowadziły do tiebreaka.

Decydującą partię wrocławianki zaczęły od skutecznych akcji, szybko odskoczyły gospodyniom na cztery punkty (1:5) i kontrolowały sytuację na boisku w miarę postępu seta (8:13). Blok Anny Lewandowskiej zakończył seta wynikiem 15:8

Grupa Azoty Akademia Tarnów – #VolleyWrocław 2:3 (25;20, 18:25, 25:21, 22:25, 6:15)

MVP: Anna Bączyńska

Grupa Azoty Akademia Tarnów: Zakościelna, Moscickaya, Marcyniuk, Calkins, Molenda, Szczygieł-Głód, Chmielewska, Dżaković, Usheva, Gawlak, Szumera, Żurawska
#VolleyWrocław: Szczurowska, Gromadowska, Lewandowska, Gancarz, Muhlsteinova, Szady, Stancelewska, Bączyńska, Ponikowska, Stronias, Pawłowska, Chorąża

Źródło: tauronliga.pl