W hicie 1. kolejki TAURON Ligi Grot Budowlani Łódź zdemolował w derbach ŁKS 3:0. Dla gospodyń dzisiejszego pojedynku jest to pierwsze zwycięstwo z ŁKS-em Commercecon Łódź od 6 marca 2022 roku.

Pierwszy set rozpoczął się od czteropunktowego prowadzenia zawodniczek Grotu (5:1). ŁKS na moment był w stanie wyrównać, ale od stanu 9:9 zawodniczki budowlanych włączyły wyższy bieg i wypracowały sobie aż 9 punktów zaliczki, seryjnie zdobywając przy tym kolejne „oczka”. Pierwszą partię skończył skuteczny atak Any Bjelica. Budowlane zwyciężyły w niej 25:17.

Na początku drugiej odsłony siatkarki ŁKS-u odskoczyły rywalkom na dwa punkty (3:1)… i to by było na tyle z pozytywów. Było to ostatnie prowadzenie zawodniczek ŁKS-u w tym secie. Siatkarki Grotu ponownie konsekwentną i skuteczną grą coraz bardziej odjeżdżały rywalkom, które zdołały zniwelować strate do 4 oczek. W ostatniej akcji seta piłkę w aut posłała Aleksandra Dudek i zapewniła Budowlanym zwycięstwo 25:20.

W trzeciej partii rozpędzone siatkarki Grotu po prostu przejechały się po rywalkach. Po asie serwisowym Łazowskiej prowadziły już 11:3. Wówczas trener ŁKS Commercecon postanowił wziąć czas, ale na nic się to zdało. Zawodniczki Alessandro Chappinego kompletnie nie mogły znaleźć sposobu na rywalki zza Miedzy. Dominacja Budowlanych trwała w najlepsze. Piłkę meczową skończył autowy atak Julity Piaseckiej. Tym samym po 584 dniach Grot Budowlani Łódź w końcu  zwyciężył w derbach.