Świetne wieści nadeszły późnym wieczorem z Mistrzostw Świata w siatkówce plażowej, gdzie baraże o awans do rundy 32 toczyli Piotr Kantor i Jakub Zdybek. Panowie zmierzyli się z Australijczykami wygrywając 2:0!

Nicolaidis/Carracher – Kantor/Zdybek 0:2 (17:21, 17:21)

Na piasku dziś zobaczyliśmy tylko jedną polską parę, ale za to z bardzo pozytywnym wynikiem. Kantor&Zdybek pokonali w dwóch setach Nicolaidisa&Carrachera i zameldowali się w 1/16 finału dołączając tym samym do Bartosza Łosiaka i Michała Bryla oraz Jagody Gruszczyńskiej i Aleksandry Wachowicz.

W pierwszego seta lepiej weszli rywale biało-czerwonych wychodząc na dwupunktowe prowadzenie. Długo to jednak nie potrwało, bo po dwóch udanych blokach Kantora to nasi siatkarze byli na plus jeden. Zaliczka ta ciągle się zmieniła, raz były to dwa punkty, a za chwilę tablica wyników pokazywała już remis. Mimo wszystko końcówka partii należała do Zdybka i Kantora. Ich rywale zaczęli popełniać błędy, które dały im zwycięstwo w secie 21:17.

Dokładnie takim samym wynikiem zakończyła się druga partia. Jak do tego doszło? Przede wszystkim za sprawą szybkiego wyjścia na kilkupunktowe prowadzenie, którego nie potrafili poskromić przeciwnicy. Co więcej kolejne oczko do zaliczki asem serwisowym dołożył Kantor. Kiedy rywale odrobili część strat to do pola serwisowego pofatygował się Zdybek. Przy jego wprowadzaniu piłki do gry zyskaliśmy znów pięć oczek na plus. To wszystko przełożyło się na to, że po chwili Polacy mieli piłki meczowe, a po ataku w aut Australijczyka mogli cieszyć się z wygranej 21:17 i w całym meczu barażowym 2:0.

Jutro czekają nas trzy spotkania w ramach 1/16 finału z udziałem polskich duetów. Za całą szóstkę trzymamy mocno kciuki!