W swoim drugim spotkaniu grupowym w Eurolidze kobIet KGHM BC Polkowice pokonuje we własnej hali zespół ZVVZ USK Praga. Do wygranej wicemistrzynie Polski poprowadził duet Brittney Sykes o Briana Friser.

Spotkanie zaczęło się od prowadzenia 3:0 „Pomarańczowych”. Jednak ekipa z stolicy Czech wyrównała. Od tego momentu minimalną przewagę próbowały uzyskać gospodynie spotkania. Potrafiły odskoczyć 13:8 po trafieniu Dragany Stanković. Ekipa z stolicy naszych południowych sąsiadów długo próbowała zmniejszać tą nie wielką stratę. Dopiero w samej końcówce po dwójkowej akcji Marii Conde i Ezi Magbegor polkowiczanki prowadziły tylko punktem. Po wznowieniu gry ekipa trenera Karola Kowalewskiego jakby stanęła w miejscu na moment. Pierwsze 2,5 minuty tej części gry ekipa z Pragi zaliczyła serię 6:0. To podziałało na drużynę z Dolnego Śląska mobilizująco. W nie co ponad minutę  odpowiedziały swoim zrywem po którym odzyskały prowadzenie. Zryw był z wysokiego C. W niespełna 3,5 minuty polski zespół zaliczył serię 14:0. Owszem jeszcze rywalki w tej połowie zbliżały się na trzy punkty, ale na więcej nie były w stanie.

Po zmianie stron obie ekipy walczyły dalej o swoje. Ekipa gości starała się gonić, ale nie była w stanie dojść gospodyń na mniej niż cztery oczka. W pewnym momencie polkowiczanki złapały wiatr w żagle i po punktach Zali FrIskovec prowadziły nawet 56:43. Finalistki naszej ligi z minionego sezonu nie zwalniały tempa i ich przewaga potrafiła osiągnąć na moment nawet piętnaście oczek. W czwartej kwarcie to rywalki zaliczały kolejny zryw. Punktowały Conde, Sipova i Magbegor. Przewaga kilkunasto punktowa „Pomarańczowych” zmalała do pięciu (70:65) oczek na nie co ponad dwie minuty do końca czwartej odsłony. Jednak w końcówkę lepiej rozegrał polski zespół i bezpiecznie dowiózł wygraną do końca spotkania.

KGHM BC POLKOWICE – ZVVZ USK PRAGA  75:68  (18:17, 22:16, 21:20, 14:15)

Polkowice: Sykes 20 (10 zbiórek, 4 asysty), Fraser 20 (10 zbiórek, 7 asyst), Fruskovec 13, Gajda 12 (4.6 za trzy), Gertchen 6, Collier 4, Stnaković 4, Banaszk 0, Barić 0

Praga: Conde 23 (4 zbiórki i 5 asyst), Magbegor 19 (17 zbiórek, 3 bloki), Vyoralova 8, Vorackova 6, Sipova 6, Cazoria 3 (7 asyst), Andelova 3, Hof 0