DAMIAN KULIG fot. Anna Kmiotek / polski-sport.com

Ekipa Arged BM Stali Ostrów nie pokonana we własnej hali. Brązowi medaliści poprzedniego sezonu odnieśli dwie porażki na wyjazdach w tym sezonie, ale we własnej hali wygrali dziś po raz drugi. Tym razem na tarczy z Ostrowa wyjeżdżała ekipa Krajowej Grupy Spożywczej Arki Gdynia. O wyniku zdecydowała skuteczna gra gospodarzy w czwartej odsłonie.

Pierwsze akcje spotkania to gra kosz za kosz. Niemalże co skuteczną akcję prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Dopiero po akcji 2+1 Kacpra Marchewki goście prowadzili przez moment 13:17. Jednak akcje Arunasa Mikalauskasa niwelowały tą przewagę Arki. Po wznowieniu gry w drugiej odsłonie gdynianie przez moment prowadzili, ale skuteczne akcje Michała Chylińskiego, Ojarsa Silinsa i Damiana Kuliga dawały Stali Ostrów prowadzenie. W tym momencie przypominał o sobie Andrzej Pluta jr. I to właśnie dzięki nie mu Arka wracała do gry i wynik ponownie oscylował wokół remisu. Celną trójką wynik pierwszej połowy (37:38) dla gości ustalił Kacper Gordon.

Po zmianie stron było dalej ciekawie. Gdy Arka próbowała zbudować sobie jakąś przewagę, szybko trafieniami odpowiadał David Brembly. To po jego akcjach kolejny raz na tablicy wyników pojawił się remis 43:43. W tym momencie duet polskich obwodowych gdynian Pluta jr. i Kacper Gordon serią 8:0 dała sygnał do ataku swojemu zespołowi. Jednak i tą przewagę Stal niwelowała dzięki najskuteczniejszym dziś w swoich szeregach Bremblemu i Chylińskiemu. W ostatnich sekundach trzeciej kwarty punktowali Gordon z Boguckim co dało gościom prowadzenie po trzydziestu minutach gry. W czwartej kwarcie ostrowianie na jej otwarcie zaczęli od skutecznych akcji Chylińskiego z Silinisem. Ich trafienia dały serię 13:0 dla gospodarzy w dwie i pół minuty. Ostrowianie mieli w pewnym momencie dziewięć oczek przewagi. Przewagę, którą Arka goniła. Jednak, gdy zza łuku ponownie trafił Andrzej Pluta jr. przewaga  gospodarzy malała do trzech oczek. Jednak ostatnie trzy i pół minuty należały do ostrowian. Stal ten okres wygrała 14:7, gdzie swoje trafiali głównie Brembly z Chylińskim. Ostatecznie gospodarze bez większych problemów odnoszą drugą wygraną we własnej hali w sezonie. Stal we własnej hali ma bilans 2-0, a na wyjazdach pozostają bez zwycięstwa.

ARGED BM STAL OSTRÓW WLKP. – POLSKA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA GDYNIA 89:79  (18:19, 19:19, 20:25, 32:16)

STAL: Brembly 20, Chyliński 19, Mikalauskas 14, Kulig 14, Silins 10, Chatman 6, Djurisić 6, Załucki 0, Sewioł 0

ARKA: Pluta jr 19, Bogucki 15, Żołnierewicz 14, Gordon 14, Kenić 6, Hrycaniuk 4, Marchewka 3, Wilczek 2, Szumert 2, Kamiński 0, Nagel 0