Podczas rozgrywanego Memoriału Arkadiusza Gołasia Projekt Warszawa pewnie pokonał 3:1 ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle, a PGE GiEK Skra Bełchatów uległa Berlin Recycling Volleys 1:3.

ZAKSA na XVIII Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia przyjechała w mocno okrojonym składzie. Tuomas Sammelvuo miał do dyspozycji bowiem tylko… 7 zawodników. Mimo to siatkarze z Kędzierzyna-Koźle podjęli walkę z drużyną Projektu. Mimo to pierwsze dwa sety rozstrzygnęły się dość wyraźnie na korzyść warszawskiej ekipy. Wygrywali kolejno 25:21 i 25:20. Trzecia partia natomiast miała zgoła inny obrót. Wyraźnie lepsi w niej byli zawodnicy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Wygrali oni trzecią odsłonę 25:18. Ostatecznie do tie-breaka doprowadzić im się jednak nie udało. W czwartym secie ponownie ulegli oni zawodnikom Projektu Warszawa 23:25 i w sobotę zagrają o brązowy medal. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został Artur Szalpuk.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Projekt Warszawa 1:3 (21:25, 20:25, 25:18, 23:25)

W drugim półfinale oglądaliśmy polsko-niemiecki pojedynek. Na przeciwko siebie stanęły PGE GiEK Skra Bełchatów oraz Berlin Recycling Volleys. Pierwszy set niemiecka ekipa miała w całości pod kontrolą i pewnie triumfowała 25:18. Pozostałe partie tego pojedynku były już dużo bardziej wyrównane. W drugiej odsłonie mimo prowadzenia, drużyny z Berlina na początku seta, Skra zdołała odrobić straty i doprowadzić do gry na przewagi. W niej jednak po dwóch asach serwisowych Timothée Carle znów musieli uznać wyższość rywali (24:26). Z trzeciej bardzo wyrównanej partii zwycięsko wyszli siatkarze z Bełchatowa, wygrywając 25:23. Czwarty, decydujący set znów w końcówce rozstrzygnął się na korzyść Niemców, którzy wygrali całe spotkanie 3:1. Statuetka MVP powędrowała w ręce Leona Dervisaja. Co ciekawe drużynę z Berlina prowadził… Joel Banks, czyli zwolniony nie tak dawno trener Skry Bełchatów.

PGE GiEK Skra Bełchatów – Berlin Recycling Volleys 1:3 (18:25, 24:26, 25:23, 23:25)

W sobotę o 13:30 w meczu o 3. miejsce PGE GiEK Skra Bełchatów podejmie Grupę Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn- Koźle, a o 15 w finale zmierzą się ze sobą Projekt Warszawa i Berlin Recycling Volleys.