fot: volleyballworld.com

Bartosz Łosiak i Michał Bryl pokonali w ćwierćfinale mistrzostw świata w siatkówce plażowej rozgrywanych w Meksyku, Amerykanów Milesa Partaina i Andy’ego Benesha 2:0 (21:19, 21:16) i zagrają w półfinale!

Polacy, którzy w Tlaxcali spisują się znakomicie (o meczu w 1/8 finału pisaliśmy TUTAJ), spotkanie rozpoczęli spokojnie i gra toczyła się punkt za punkt. Biało-Czerwoni od stanu 6:6 zdobyli cztery punkty z rzędu i wyszli na prowadzenie 10:6. W kolejnych akcjach rywale odrabiali powoli straty i w końcówce seta doprowadzili do wyrównania 18:18. Polacy po udanej akcji Amerykanów wzięli czas, po którym udanym atakiem popisał się Michał Bryla. W kolejnej akcji asa serwisowego zaserwował Bartosz Łosiak. Amerykanie odpowiedzieli udaną akcją, w kolejnej akcji nie zatrzymali Łosiaka, który zakończył udanym atakiem pierwszego seta.

Druga partia rozpoczęła się po myśli polskiej pary, która wyszła na prowadzenie 6:3 po udanym ataku Łosiaka. W kolejnych akcjach zawodnicy zdobywali punkty przy swoim serwisie, a przełamanie nastąpiło od stanu 12:9 dla Łosiaka i Bryla. Od tego momentu reprezentanci Polski zaliczyli serię czterech punktów z rzędu i prowadzili 16:9! Rywale po przestoju i stracie kilku punktów z rzędu wrócili do gry dzięki dobrej grze w obronie i zbliżyli się na dwa punkty (17:15). Końcówka seta należała do Polaków, którzy zakończyli spotkanie udanym atakiem Michała Bryla.

Michał Bryl w całym spotkaniu zdobył 22 punkty, a złożyło się na to 17 ataków, 3 bloki i 2 asy serwisowe. Szesnaście punktów na swoim koncie zanotował Łosiak, który udanie atakował czternaście razy i dołożył do tego dwa punkty z zagrywki.

W walce o finał Polacy zagrają ze Szwedami Davidem Ahmanem i Jonatanem Hellvingiem. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 19:00.