Daria Pikulik

Jednodniowy wyścig Tour of Guangxi w ramach ostatniego cyklu Women’s World Tour zakończył się powodzeniem Darii Pikulik. Polska kolarka była najszybsza na mecie, dobry wynik zanotowała też Marta Lach.

Trasa wyścigu liczyła niecałe 145 km. Większość jej (poza dwoma podjazdami) była płaska. Nieduże nachylenie spowodowało, że praktycznie komplet zawodniczek znajdował się ciągle w peletonie. Na powodzenie też większych szans nie miała dwuosobowa ucieczka, która szybko została skasowana.

Wszystkie zespoły zatem skupiły się na dobrym rozprowadzeniu swoich kolarek na finiszu. Okazało się, że najszybsza z nich była Daria Pikulik (Human Powered Health), która jako pierwsza przecięła linię mety (03:39:45). To było drugie w tym sezonie zwycięstwo dla Polki w cyklu Women’s World Tour. Łącznie w kończącycm się sezonie Pikulik wygrała sześć wyścigów. Na drugim stopniu podium uplasowała się Chiara Consonni (UAE Team ADQ), a na trzecim Mia Griffin (Israel Premier Tech Roland).

Pozostałe trzy Polki również wypadły bardzo dobrze. W czołowej dwudziestce mieliśmy na szóstym miejscu Martę Lach (Ceratizit-WNT Pro Cycling), na piętnastym Karolinę Kumięgę (UAE Team ADQ), a na osiemnastym Martę Jaskulską (Liv Racing TeqFind).