MARCIN PIECHOWICZ fot. Anna Kmiotek polski-sport.com

MKS zwycięża w spotkaniu z Enea Stelmet Zastal Zielona Góra w Dąbrowej Górniczej 100:93. To czwarta wygrana w tym sezonie.

Spotkanie w Dąbrowej Górniczej otworzyła celna trójka Marca Garcii. Już po chwili odpowiedzieli celnymi koszami Darious Hall i Jan Wójcik, a Zastal prowadził jednym punktem. Jednak nie na długo, gdyż MKS zaczął się rozkręcać. Trafiali Nicolas Carvacho i Jeriah Horne, a za sprawą Taylera Personsa gospodarze w szóstej minucie kwarty prowadzili siedmioma punktami. Sytuację po stronie gości próbowali ratować Kamaka Hepa i Geoffrey Groselle, co im się skutecznie udawało. Aleksander Lewandowski również celnie trafiał i doprowadził do remisu 22-22. Zielona wykorzystała gorszą dyspozycję rywali i trafiła 11 punktów z rzędu, co pozwoliło im na zakończenie kwarty z sześcioma punktami przewagi.

Druga kwarta rozpoczęła się od punktów Pawła Kikowskiego i Marcina Woronieckiego, którzy starali się jak najdłużej utrzymać wysokie prowadzenie w meczu. Jednak zespół ze śląska nie zamierzał się poddawać. Raz za razem trafiali Garcia i Persons czym odrobili straty, a nawet wyszli na trzy punkty prowadzenia w ósmej minucie kwarty. Lecz James Washington poderwał się do walki i zdobył sześć punktów z rzędu na koniec tej części gry.

Po przerwie rozpoczęła się gra kosz za kosz. Obie drużyny wymieniały się celnymi trafieniami, a drużyna prowadząca w spotkaniu cały czas się zmieniała. Novak Musić wykorzystał rzuty osobiste dla Zastalu, a Garcia i Carvacho zdobywali kolejne punkty dla MKS-u. Sytuacja wyklarowała się, gdy po celnych koszach Lovella Cabbila i Szymona Ryżka, Dąbrowa uzyskała 11 punktów przewagi. Czwarta kwarta była od początku kontrolowana przez podopiecznych trenera Balibrey. Przewaga była utrzymywana na bezpiecznym poziomie, za sprawą celnych trafień Personsa i Carvacho. Stratę po stronie Zielonej próbowali zmniejszać Musić i Washington. Jednak starania nie pozwoliły pokonać zespołu z Dąbrowej.

MKS Dąbrowa Górnicza – Enea Zastal BC Zielona Góra: 100:93 (24:30,24:18,32:20,20:25)
MKS Dąbrowa Górnicza: Garcia 26, Persons 24, Horne 12, Cabbil 12, Carvacho 11, Ryżek 7, Wilczek 5, Piechowicz 2, Słupiński 1, Konaszuk 0
Enea Zastal BC Zielona Góra: Washington 18, Groselle 15, Lewandowski 13, Musić 11, Woroniecki 8, Wójcik 8, Hall 8, Hepa 7, Kikowski 5, Kołodziej 0