Marc Garcia
plk.pl

MKS pokonuje Dziki Warszawa w Dąbrowej Górniczej aż 116:83. To już piąta wygrana zespołu ze śląska. Marc Garcia rozegrał bardzo dobre spotkanie i zdobył 32 punkty, w tym sześć trójek.

Dominic Green z Dzików rozpoczął spotkanie celnym rzutem za dwa. Odpowiedział mu celną trójką Szymon Ryżek. Mateusz Szlachetka wykorzystał dwa rzuty osobiste, ale MKS szybko wyprzedził rywala. Garcia i Tayler Persons zanotowali imponującą serię zdobytych 11 punktów z rzędu. Przełamania dokonał dopiero Green, ale niestety było to tylko chwilowe. Garcia ponownie zanotował siedem punktów pod rząd. Lovell Cabbil dołożył jeszcze pięć punktów, co wyprowadziło Dąbrowę na prowadzenie 18 punktami. Kwarta ewidentnie rozgrywała się jednostronnie, a Warszawie pozostało tylko liczyć na cud. Sytuację choć trochę starali się poprawić Nicholas Mcglynn i Matthew Coleman, ale to było za mało na bardzo dobrą dyspozycję rywala.

Mateusz Bartosz trafił za trzy, otwierając tym samym drugą kwartę. Zespół z Dąbowej Górniczej nadal był w gazie, a Garcia nie zatrzymywał się i zdobywał kolejne punkty. Partnerowali mu Nicolas Carvacho i Persons, a gospodarze mieli już 25 punktów przewagi. W tym momencie szansa na odwrócenie biegu spotkania była już niemożliwa. Dziki za sprawą celnych trafień Emmanuela Little’a i McGlynn’a, choć trochę stwarzali pozory. Jednak MKS nawet nie myślał o taryfie ulgowej dla gości.

Po przerwie realia meczu nie uległy znacząco zmianie. Podopieczni trenera Balibrei w pełni kontrolowali bieg spotkania i nie było szans, aby Dziki im zagroziły. Carvacho i Garcia trafiali kosz za koszem, a Dawid Słupiński również wtrącił swoje celne trafienia. Po stronie drużyny trenera Szablowskiego swoje istnienie zaznaczał Little. Ostatnia kwarta była jedynie potwierdzeniem znakomitej dyspozycyjności gospodarzy. Garcia przekroczył pulę punktową z trójką z przodu, a jego zespół wygrał z przewagą aż 33 punktów.

MKS Dąbrowa Górnicza – Dziki Warszawa: 116:83 (40:24,22:18,25:14,29:27)
MKS Dąbrowa Górnicza: Garcia 32, Horne 16, Persons 15, Cabbil 14, Wilczek 14, Carvacho 12, Słupiński 8, Ryżek 5, Piechowicz 0, Konaszuk 0, Wojciechowski 0
Dziki Warszawa: Little 16, Green 15, Coleman 9, McGlynn 8, Czujkowski 7, Mokros 7, Szlachetka 6, Pamuła 6, Kopycki 4, Bartosz 3, Grochowski 2, Aleksandrowicz 0