fot: PKO Ekstraklasa

Korona Kielce wygrała 3:2 z Puszczą Niepołomice w spotkaniu otwierającym 13. kolejkę PKO Ekstraklasy. Korona dzięki zwycięstwu awansowała na 11. miejsce w tabeli, a  Puszcza plasuje się na 16. pozycji.

Gospodarze objęli prowadzenie w szóstej minucie spotkania, gdy z lewej strony boiska Marcus Godinho zagrał w pole karne, a tam None przyjął piłkę i zagrał do Jewgienija Szykawki, który wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Puszcza odpowiedziała uderzeniem Jakuba Serafina, które przeszło obok bramki strzeżonej przez Xaviera Dziekońskiego. W 12. minucie aktywny od początku meczu Nono uderzał z dystansu, a przed stratą gola Puszczę uratował słupek. Pierwszy kwadrans zakończył się uderzeniem Mateusza Czyżyckiego, z którym poradził sobie Oliwier Zych. W 18. minucie Korona podwyższyła prowadzenie po uderzeniu Martina Remacle, który strzałem z narożnika pola karnego zaskoczył Zycha. Gospodarze po zdobyciu gola zaatakowali i w 21. minucie mogło być 3:0, a gości od straty gola uratował Zych, który wybronił uderzenie Nono, a dobitka Czyżyckiego została zablokowana. W 31. minucie Jakub Serafin uderzył na bramkę gospodarzy, a miejscowych przed stratą gola uchronił Jacek Podgórski, który wybił piłkę zmierzającą do bramki. Niespełna sześćdziesiąt sekund później Korona prowadziła już 3:0. Jacek Podgórski dośrodkował z prawej strony boiska, a piłkę do własnej bramki skierował Artur Craciun. Puszcza próbowała sforsować defensywę gospodarzy i blisko tego był Artur Siemaszko, który z dogodnej sytuacji uderzył minimalnie obok bramki.

Korona rozpoczęła drugą część spotkania od akcji zakończonej niecelnym uderzeniem Czyżyckiego. Hubert Tomalski uderzał z rzutu wolnego, a piłka po odbiciu od zawodnika Korony wyszła poza plac gry. W 56. minucie Szykawka znalazł się w doskonałej sytuacji, jednak został zatrzymany przez Zycha. W 63. minucie Artur Siemaszko pokonał Xaviera Dziekońskiego po uderzeniu z pola karnego. Dwie minuty później przyjezdni zdobyli drugiego gola po uderzeniu z dystansu Bartłomieja Poczobuta, z którym nie poradził sobie bramkarz Korony. Ronaldo Deaconu wychodził na czystą pozycję, jednak w ostatniej chwili został zatrzymany w polu karnym gości. W 88. minucie Ronaldo Deaconu otrzymał podanie ze środkowej części boiska i znalazł się w sytuacji sam na sam z Zychem, którego pokonał płaskim strzałem. Jeszcze przed dziewięćdziesiątą minutą Mateusz Cholewiak wlał nadzieję w serca kibiców Puszczy po tym jak pokonał bramkarza rywali uderzeniem z pola karnego. Po chwili wprowadzony kilkadziesiąt sekund wcześniej Błanik uderzał z pięciu metrów, a w bramce spisał się świetnie Zych. W doliczonym czasie gry Deaconu po raz drugi w meczu pokonał Zycha, wykorzystując sytuację sam na sam.