Marcin Bułka znów niepokonany. Sebastian Szymański znów zachwycił, popisując się dwiema asystami. Show Oskara Zawady na boiskach nowozelandziej A-League i długo wyczekiwany powrót Roberta Lewandowskiego. To najważniejsze aspekty w temacie występów Polaków na europejskich arenach w miniony- można by rzez- długi weekend. Poniżej nieco bardziej szczegółowy raport.

Salernitana okopuje się w strefie spadkowej. Grał Mateusz Łęgowski

Filippo Inzaghi, póki co nie odmienił oblicza drużyny z Salerno. Nadal tkwią w ligowym marazmie. W 10. kolejce Serie A ulegli Genoi 0:1. Zwycięstwo gospodarzom dał Albert Gudmundsson trafiając w 35. minucie meczu. Łęgowski zameldował się na boisku w 64. minucie, zastępując Giulio Maggiore.

Serie A- 10. kolejka
Genoa – Salernitana 0:1 (0:1)
Gudmundsson 64′

Nicea się nie zatrzymuje. Marcin Bułka znów niepokonany

Drużyna z Lazurowego Wybrzeża pewnie dzierży palmę pierwszeństwa i nie zamierza nikomu jej oddawać. W ramach 10.kolejki Ligue 1, OGC Nice mierzyło się z Clermont Foot i pokonało gospodarzy 1:0. Trzy punkty zapewnił gościom Hichem Boudaoui golem w 74. minucie. Bułka znów nie dał się zaskoczyć i to juz w piątym z rzędu spotkaniu.

Ligue 1 – 10. kolejka
Clermont Foot – OGC Nice 0:1 (0:0)
Boudaoui 74′

Vitesse remisuje z Zwolle. Prawie osiemdziesiąt minut gry Kacpra Kozłowskiego

Vitesse Arnhem niebezpiecznie krąży blisko strefy spadkowej, a przyczynił się do tego m.in piątkowy remis 1:1 z Zwolle. Dla beniaminka Eredivisie trafił w 25. minucie Younes Namli. Remis uratował w 88. minucie Million Manhoef. Kacper Kozlowski spędził na boisku 79. minut a zmienił go Said Hamulic.

Eredivisie – 10. kolejka
Vitesse Arhnem – PEC Zwolle 1:1 (0:1)
Manhoef 88′ – Namli 25′

Arsenal rozbił Sheffield United. Jakub Kiwior nie zagrał ani minuty

„Kanonierzy” z łatwością poradzili sobie z ekipą Sheffield Utd. zwycieżając 5:0. Ogromna w tym zasługa skuteczności Eddiego Nketiaha, który zaliczył hat- tricka. Po jednym golu dorzucili Fabio Vieira i Takehiro Tomiyasu. Jakub Kiwior cały mecz obejrzał z perspektywy ławki rezerwowych. Warto wspomnieć, że ostatnie minuty w ligowym meczu reprezentant Polski zaliczył w 3. serii spotkań (mecz z Fulham zakończony wynikiem 2:2).

Premier League – 10.kolejka
Arsenal Londym – Sheffield Utd. 5:0 (1:0)
Nketiah 28′, 50′, 58′, Vieira 88′, Tomiyasu 90+6′

Huddersfield wysoko przegrywa z Leeds. Gol Michała Helika

Nie mieli litości gracze z Elland Road dla przyjezdnych z Huddersfield. Już w pierwszej połowie zaaplikowali im aż cztery gole. Łupem brakowym podzielili się Daniel James i Crysencio Summerville zaliczając po dwa trafienia. Honorową bramkę dla gości strzelił Michał Helik w 70. minucie spotkania.

Championship – 14.kolejka
Leeds United – Huddersfield 4:1 (4:0)
James 20′, 34′ Summerville 31′, 45+4′ – Helik 70′

Real Madryt lepszy od Barcelony w El Clasico. Powrót Roberta Lewandowskiego

Wydawało się, że prowadząca od 6. minuty dzięki bramce Ilkaya Gundogana i kontrolująca spotkanie drużyna Xaviego nie da Realowi dojść do głosu i odniesie 101 zwycięstwo w historii oficjalnych spotkań Realu z Barceloną. Sprawy w swoje ręce wziął jednak Jude Bellingham. Najpierw w 68. minucie odpalił pocisk w kierunku bramki Ter Stegena, który zatrzymał się w bramce, a następnie w doliczonym czasie z gry z ogromnym spokojem wykończył akcję „Królewskich”. Robert Lewandowski wrócił do gry po trzech tygodniach pauzy. W 61. minucie zastąpił Ferrana Torresa. Polak nie dał najlepszej zmiany. Zaliczył sporo strat i niecelnych zagrań.

La Liga – 11. kolejka
FC Barcelona – Real Madryt 1:2 (1:0)
Gundogan 6′ – Bellingham 68′, 90+2

Sassuolo remisuje z Bologną. Grał Łukasz Skorupski. Karol Urbański bez gry

Wszystkie dwie bramki jakie padły w tym meczu, kibicie zobaczyli jeszcze w pierwszej części spotkania. Najpierw w 3. minucie do siatki trafił Joshua Zirkzee a wyrównał w minucie 44. Daniel Boloca. Cały mecz w barwach drużyny Tiago Motty rozegrał Łukasz Skorupski. Ani jednej minuty nie zagrał za to Karol Urbański.

Serie A- 10.kolejka
Sassuolo – Bologna 1:1 (1:1)
Boloca 44′ – Zirkzee 3′

Torino w końcu zwycięskie. Karol Linetty z żółtą kartką. Marcin Listkowski bez gry

Pięć meczów- tak długo kibice drużyny ze stolicy Piemontu musieli czekań na zwycięstwo swojej drużyny. Stało się na Stadio Via del Mare, na którym to Torino mierzyło się z Lecce. Jedyna bramka w tym meczu padła w 41. minucie kiedy to celnie do bramki trafił Alessandro Buongiorno. Karol Linetty zagrał pełne spotkanie a w 26. minucie, został ukarany żółtą kartką za nieprzepisowe zagranie. Marcin Listkowski spędził cały mecz na ławce rezerwowych drużyny gospodarzy.

Lecce – Torino  0:1 (0:1)
Buongiorno 41′

Juventus ogrywa Veronę. Trzech Polaków na Allianz Stadium

Depczący po piętach Interowi Mediolan Juventus rzutem na taśmę zapewnił sobie zwycięstwo nad Veroną. W 7. minucie doliczonego czasu gry Lorenzo Montipo pokonał Andrea Cambiaso. Niezmiennie cały mecz w barwach „Starej Damy” rozegrał Wojciech Szczęsny. Arkadiusz Milik zameldował się na boisku w 82. minucie zmieniając Dusana Vlahovicia. W barwach Verony cały mecz zagrał Paweł Dawidowicz.

Juventus Turyn – Verona 1:0 (0:0)
Cambiaso 90+7′

Przełamanie Werderu Brema. Dawid Kownacki tym razem bez gry

Po czterech spotkaniach bez wygranej drużyna z Bremy w końcu odniosła zwycięstwo. Stało się to dzięki samobójczej bramce Robina Knoche w 38.minucie oraz trafieniu Marcina Duckscha w na kwadrans przed ostatnim gwizdkiem sędziego. Dawid Kownacki tym razem nie zagrał ani minuty.

Bundesliga – 9. kolejka
Werder Brema – 1. FC Union Berlin 2:0 (1:0)
Knoche 38′ (sam.), Ducksch 75′

Emocje na WWK Arena. Grali Robert Gumny i Jakub Kamiński

Sporo działo się w sobotnie popołudnie na stadionie w Augsburgu. Gospodarze podejmowali VfL Wolfsburg i, mimo że do przerwy przegrywali 1:2 po bramkach Jonasa Winda i Lovro Majera, to w kocówce meczu zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Przyczyniło się do tego samobójcze trafienie Sabastiaana Bornauwa w 79.minucie, a także gol Arne Engelsa w minucie 81. W barwach Augsburga do gry w wyjściowej jedenastce desygnowany został Robert Gumny. Reprezentant Polski spędził na murawie 78 minut a zastąpił go Masaya Okugawa. Jakub Kamiński całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych zespołu „Wilków”.

Bundesliga – 10.kolejka
FC Augsburg – VfL Wolfsburg
Tietz 17′, Bornauw 79′ (sam.), Engels 81′ – Wind 35′, Majer 45′

Wysokie zwycięstwo RC Lens. Przemysław Frankowski tym razem na ławce rezerwowych

RC Lens nie miało litości dla drużyny Nantes. W pierwszych 45-ciu minutach gospodarzom udało się zdobyć jedną bramkę za sprawą Floriana Sotocy, ale za to po zmianie stron do siatki trafili już trzykrotnie. Najpierw Facundo Medina, znów Florian Sotoca a na koniec na listę strzelców wpisał się jeszcze Neil El Aynaoui. Frankowski tym razem usiadł na ławce rezerowych, na której spędził całe spotkanie.

Ligue 1.- 10. kolejka
RC Lens – Nantes 4:0 (1:0)
Sotoca 27′, 72′, Medina 58′, El Aynaoui 89′

Pierwsza wygrana Atromitos. Ponad pół godziny gry Karola Angielskiego

W końcu zawodnicy i kibice Atromitos po sobotnim pojedynku mogą cieszyć się ze zgarnięcia trzech punktów. Nic nie zwiastowało, ze uda im się ta sztuka bo 24. minucie dla przyjezdnych z Panetolikosu gola zdobył Almeida Duarte. Cztery minuty po rozpoczęciu drugiej połowy wyrównał Robail, a następnie ten sam zawodnik 23. minuty później dał prowadzenie swojemu zespołowi. Na osiem minut przed końcem meczu na 2:2 trafił Liavas, ale ostatnie słowo należało do gospodarzy. W 9. minucie doliczonego czasu gry zwycięską bramkę zdobył Nikos Vergos. Karol Angielski zagrał nieco ponad pół godziny a zastąpił go strzelec zwycięskiego gola Vergos.

Super League – 8. kolejka
Atromitos – Pantelikos 3:2 (0:1)
Robail 49′, 73′, Vergos 90+9′ – Almedia Duarte 24′. Liavas 82′

Wellington Phoenix pokonuje Perth Glory. Popis Oskara Zawady

Nie do zatrzymania był Oskar Zawada w starciu z Perth Glory. Polak najpierw otworzył w 9. minucie wynik meczu a na 16. minut przed końcem regulaminowego czasu gry, asystował przy trafieniu Bozhidara Kraeva. Dla gości bramkę strzelił w 59. minucie Mark Beevers.

Gol Zawady

A-League – 2. kolejka
Wellington Phoenix – Perth Glory 2:1 (1:0)
Zawada 9′, Kraev 74′ – Beevers 59′

Aston Villa pokonuje beniaminka. Grał Matty Cash

„The Villans” bez większych problemów poradzili sobie z beniaminkiem z Luton. Wynik w 17. minucie otworzył McGinn, później dołożył Moussa Diaby, a w 63. minucie samobójcze trafienie zaliczył Tom Lockyer. Dwadzieścia minut później niefortunnie interweniował Emiliano Martinez, dzięki czemu goście mogli cieszyć się z honorowego trafienia. Matty Cash na murawie spędził 79 minut. Polak za faul otrzymał wcześniej żółtą kartkę

Premier League- 10.kolejka
Aston Villa- Luton Town 3:1 (1:0)
Mc Ginn 17′, Diaby 49′, Lockyer 63′ (sam.)- Martinez 83′ (sam.)

Szalony mecz w Cagliari. Mateusz Wieteska znów na ławce

Mimo że za nami dopiero 10. kolejka Serie A, to kibice zgromadzeni niedzielnego popołudnia na stadionie w Cagliari,  prawdopodobnie zobaczyli najbardziej emocjonujący mecz tego sezonu. Gospodarze  podejmowali Frosnione i już po 49. minutach przegrywali 0:3. Sygnał do odrabiania strat dał Oristiano strzelając na 1:3. Chwilę później kontaktowego gola zdobył Makoumbou. Niesamowite sceny rozegrały się w doliczonym czasie gry. Leonardo Pavoletti najpierw wyrównał stan meczu na 3:3 a w 96. minucie, strzelił zwycięskiego gola. Mateusz Wieteska nie wziął udziału w tym szalonym pojedynku. Cały mecz spędził na ławce rezerwowych.

Cagliari – Frosinone 4:3 (0:2)
Oristiano 72′, Makoumbou 76′, Pavoletti 90+4′, 90+6′ – Soule 23′, 37′, Bresciniani 49′

Lider z Mediolanu pokonuje AS Roma. Nicola Zalewski od pierwszej minuty

Zarowno Inter jak i Roma przystępowały do tego spotkania, będąc w optymalnej, dobrej formie. Mimo dużych nadziei, ostatecznie na Giuseppe Meazza padła tylko jedna bramka. A zdobył ją w 81. minucie Marcus Thuram. Zalewski przebywał na boisku przez 75 minut. Został zmieniony przez Zekiego Celika.

Inter Mediolan – AS Roma 1:0 (0:0)
Thuram 81′

Mistrz Włoch gubi punkty w starciu z AC Milan. Grał Piotr Zieliński.

W fatalnych nastrojach schodili na przerwę zawodnicy Napoli. Po dwóch bramkach Oliviera Girouda, „Rossoneri” prowadzili 2:0. Na drugą połowę podopieczni Rudiego Garcii wyszli jednak lepiej zorganizowani i juz w 50. minucie kontaktowego gola zdobył Politano a 13. minut później na 2:2 trafił Raspadori. Takim też wynikiem zakończyło się to spotkanie. Zieliński zagrał 77 minut. W jego miejsce na placu gry pojawił się Anguissa.

SSC Napoli – AC Milan 2:2 (0:2)
Politano 50′, Raspadori 63′ – Giroud 22′, 31′

Porażka Sturmu Graz z Austrią Wiedeń. Minuty Szymona Włodarczyka

Goście prowadzili już od 14. minuty za sprawą bramki zdobytej przez Andreasa Grubera. By odwrócić losy spotkania trener Sturmu rzucał kolejne nowe siły, w tym także Szymona Włodarczyka. Polak pojawił się na boisku w 70. minucie zastępując Davida Schnegga. ani on ani żaden z jego kolegów, nie zdolał trafić do siatki.

Bundesliga (Austria)- 12. kolejka
Sturm Graz – Austria Wiedeń 0:1 (0:1)
Gruber 14′

Fenerbahce rozbija na wyjeździe Pendikspor. Dwie asysty Sebastiana Szymańskiego

Ostre strzelanie urządzili sobie gracze Fenerbahce na zawodnikach beniaminka Pendiksporu. Hat – trickiem popisał się Edin Dzeko. Jedną bramkę zdobył Irfan Kahveci a zawodnik gospodarzy Erdem Canpolat trafił w jednej z sytuacji do wlasnej bramki. Sebastian Szymański miał ogromny udział przy tym zwycięstwie. Polak aystował przy pierwszym golu Dzeko oraz przy uderzeniu Kahveciego.

Super Lig – 10. kolejka
Pendikspor – Fenerbahce SK 0:5 (0:2)
Dzeko 65′, 77′, 87′, Kahveci 42′, Canpolat 30′ (sam.)

Antalyaspor pokonuje Basaksehir. Trzech Polaków na murawie Corendon Airlines Park

Sporo Polskich akcentów było niedzielnego popołudnia na stadionie w Antalyi. W meczu padła tylko jedna bramka autorstwa zawodnika gospodarzy, Dario Saricia. W barwach gospodarzy cały mecz rozegrał Adam Buksa (w doliczonym czasie gry otrzymał żółtą kartkę). Na kilka minut pojawił sie także Jakub Kałuziński. W drużynie Basaksehiru, w 66. minucie na boisku pojawił się Krzysztof Piątek zmieniając  Joao Figueiredo.

Super Lig- 10. kolejka
Antalyaspor – Basaksehir 1:0 (1:0)
Saric 16′

Atalanta Bergamo ogrywa Empoli. Minuty Sebastiana Walukiewicza. Bartosz Bereszyński na ławce rezerwowych

Pięćdziesiąt minut gry- tylo potrzebowali gracze z Bergamo by rozprawić sie z zespołem Empoli. Dwukrotnie trafiał Scamacca a jedną bramkę dołożył Koopemeiners. W 63. minucie na boisku pojawił się Sebastian Walukiewicz zmieniając Ardiana Ismajle. Bartosz Bereszyński nie zagrał ani minuty.

Empoli – Atalanta Bergamo
Scamacca 5′, 51′, Koopmeiners 29′

Zwycięstwo Arisu nad Othellosem. Trzech Polaków na placu gry

Zawodnik Arisu, Caju celnie uderzył w 32. minucie jednocześnie otwierajcą i zamykajac worek z bramkami w tym meczu. Od początku meczu na boisku przebywało trzech naszych rodaków. W drużynie miejscowych bramkarz Mateusz Taudul a w zespole Arisu Karol Struski (zmieniony w 70′ minucie przez Juliusa Szoke), oraz Mariusz Stępiński (opuścił boisko w w 59′ minucie. Został zmieniony przez Zakarię Sawo)

Cyta Cahmpionship – 9. kolejka
Othellos – Aris Limassol 0:1 (0:1)
Caju 32′

AEK Ateny ogrywa PAOK Saloniki w korespondencyjnym pojedynku

W najciekawszym spotkaniu 9. kolejki greckiej Super Ligi, AEK Ateny pokonał PAOK Saloniki 2:0. W 17. minucie pierwszą bramkę dla gospodarzy zdobył Pineda a drugą i jednocześnie ostatnią Niclas Eliasson, któremu asystował Damian Szymański. Polak spędził na placu gry 82′ minuty kiedy to zmianił go Mijat Gacinovic. Tomasz Kędziora nie pojawił się na boisku.