Dużo emocji dostarczyli nam piłkarze Piasta Gliwice i Termaliki Bruk-Bet Niecieczy. Do samego końca bowiem nie wiedzieliśmy kto przechyli szalę zwycięstwa na swoją stronę. Ostatecznie zrobili to gliwiczanie wygrywając 1:0.

Pierwsza groźna sytuacja Piasta przyszła już w 3. minucie meczu, kiedy na bramkę gospodarzy uderzył Damian Kądzior. Piłka jednak poszybowała wysoko nad poprzeczką. Szybko odpowiedzieli na to niecieczanie, w postaci wbiegnięcia w pole karne Bruno Wacławka. Karol Szymański poradził sobie ze strzałem tego piłkarza. W 11. minucie ponownie bramkarza Bruk-Betu Termaliki Nieciecza próbował pokonać Damian Kądzior. Znów jednak przerzucił futbolówkę wysoko nad poprzeczką. Po trzydziestu minutach gry niebezpiecznie zrobiło się po dośrodkowaniu jednego z graczy Niecieczy. Ostatecznie jednak skończyło się tylko na strachu, który zażegnał Szymański. Przed końcem pierwszej połowy aktywnie pokazywał się też skrzydłowy Morgan Fassbender, ale ostatecznie z jego ruchliwości i chęci nic wielkiego nie wyszło.

Drugą połowę lepiej zaczęli piłkarze Piasta. W 51. minucie Jorge Felix podał do Serhija Krykuna, a ten pięknie zmylił bramkarza, ale później z ostrego kąta nie zdołał zmieścić futbolówki w siatce. W 73. minucie goście przyśpieszyli tempo. Pyrka odnalazł Kądziora, a ten przymierzył. Co z tego jednak skoro dużym sprytem wykazał się Eryk Topór. W 88. minucie Piast był o milimetry od gola. Ostatecznie jednak w porę piłkę z linii bramkowej wybił jeden z piłkarzy. To dzięki temu Bruk-Bet Termalika Nieciecza nadal nie straciła gola. W doliczonym czasie gry Michael Ameyaw znalazł się w odpowiednim miejscu oraz czasie, i z najbliższej odległości pokonał golkipera Niecieczan. To dzięki niemu Piast Gliwice mógł cieszyć się z awansu bez konieczności grania dogrywki.

Bruk-Bet Termalika Nieciecza – Piast Gliwice 0:1

90+3′ 0:1 Michael Ameyaw

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Topór – Kasperkiewicz, Wolski, Fassbender, Radwański, Wacławek (65′ Karasek), Zawijskyj (75′ Ambrosiewicz), Jakubik, Purece (85′ Poliarus), Putiwcew, Poznar (74′ Trubeha).

Piast Gliwice: Szymański – Mosór, Huk, Chrapek (67′ Tomasiewicz), Felix (77′ Kirejczyk), Kądzior, Holubek, Dziczek, Szczepański, Krykun (66′ Ameyaw), Pyrka.