W 5. serii TAURON Ligi mający świetny początek rozgrywek BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała szybko rozprawił się z ITA TOOLS Stal Mielec. Beniaminek z Mielca otrzymał na swoim parkiecie srogą lekcję, będąc w stanie zdobyć tylko 49 punktów.

Zaczęła atakiem po bloku Paulina Damaske, po czym szybko odpowiedziała jej Klaudia Dyduła. Potem w mieleckim ataku brakowało konkretów i uwidoczniła się przewaga mocnych na siatce bielszczanek (2:6). Gospodyniom nie było łatwo także w dalszej części gry, choć dwoiła się w obronie, w ataku z lewego skrzydła oraz z drugiej linii Pola Nowacka. Nie miała za to dobrego okresu Emilia Mucha, na której blok dał przyjezdnym 7 punktów zapasu (9:16). Mimo dobrej reakcji Dyduły i punktu z przechodzącej zawodniczki z Bielska-Białej robiły swoje a punkt blokiem Joanny Pacak podwyższył ich prowadzenie do 9 punktów (13:22). Reprezentantce Polski przyszedł również zaszczyt zakończenia seta, po ataku środkiem (15:25). Najlepiej punktującą wśród miejscowych z dorobkiem 4 punktów była Nowacka, zaś po 6 „oczek” uzyskały dla przyjezdnych Kertu Laak oraz Paulina Majkowska.

Niezdecydowane w ofensywie gospodynie nie miały dobrego startu do kolejnego seta (1:3), jednak świetnie na prawej flance dwukrotnie w trudnych sytuacjach poradziła sobie Dyduła, wyrównując straty (5:5). Po kontrze Nowackiej ITA TOOLS Stal po raz pierwszy w tym meczu wyszła na prowadzenie (7:6). Miejscowe zatrzymały się na chwilę przy zagrywkach Pacak, które utrudniały mielczankom przyjęcie. Po pojedynczym bloku Majkowskiej biało-niebieskie traciły 4 punkty (11:15). Kolejne bloki w wykonaniu Aleksandry Stachowicz na Nowackiej oraz Majkowskiej na Dudek poszerzył dystans do 7 punktów (12:19). Przewaga BKS Bostik w końcówce seta jeszcze wzrosła, a wszystko dość szybko atakiem po prostej rozstrzygnęła Laak (15:25).

Słabsze przyjęcie zespołu z Bielska-Białej na początku trzeciej odsłony nie przeszkodziło mu w przejęciu inicjatywy (5:8). Mielczanki nabrały ochotę do walki po punktowym bloku Kucharskiej, lecz kiwka Martyny Borowczak i obrona Julii Mazur, która wylądowała w rogu boiska rywalek (6:10) zapędy szybko ostudziła. Kolejny okres gry był na remis, gdyż mielczanki za dużo popełniały błędów własnych (12:16). Koncert duet Laak -Majkowska zbliżył wyraźnie zawody w Mielcu do końca (12:21). Zespół ITA TOOLS Stali na chwilę „odżył” po zdobyciu czterech punktów z rzędu (16:21), a czas wzięty przez trenera gości Bartłomieja Piekarczyka niespecjalnie zmobilizował przyjezdne, które nadal trwoniły zaliczkę (19:22). Druga rozmowa opiekuna bielszczanek była skuteczna i niebawem blok Pacak zakończył mecz (19:25)