We wtorkowy ranek zaktualizowano ranking ATP. Na fotel lidera powróciła Iga Świątek dzięki znakomitemu zwycięstwu podczas WTA Finals w Cancun.

Podczas WTA Finals w meksykańskim Cancun Iga Świątek zaprezentowała znakomitą formę pokonując na koniec Jessicę Pegulę 6:1, 6:0. Dzięki temu przeskoczyła w najnowszym rankingu białorusinkę Arynę Sabalenkę, która odpadła w półfinale ulegając naszej rodaczce. W ten sposób Iga zdobyła 1500, a Sabalenka tylko 625 punktów.

Tym samym Świątek uzyskała przewagę 245 punktów nad drugą białorusinką. Na podium rankingu znajduje się także amerykanka Coco Gauff, która jednak punktowo jest daleko w tyle.

Poza Igą w najlepszej setce tenisistek znajdują się także Magda Linette oraz Magdalena Fręch. Pierwsza z nich spadła o jedną pozycję przez dwie grupowe porażki w turnieju w Zhuhai i zajmuje 24. lokatę. Fręch natomiast awansowała z 79. na 63. miejsce. Na miejscu 209. uplasowała się Katarzyna Kawa.

Występ Igi w Meksyku był rekordowy pod względem straconych gemów w tym turnieju. W ciągu ostatnich 20 lat nikt nie stracił mniej gemów niż nasza rodaczka. Wcześniej rekord należał do Sereny Williams, która w 2012 roku straciła 32 gemy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!