Warszawska Legia pokonała Zrinjski Mostar 2-0 w 4. serii spotkań grupy E Ligi Konferencji Europy. To drugie zwycięstwo piłkarzy ze stolice z przedstawicielem Bośni i Hercegowiny oraz trzecie w zmaganiach grupowych, przybliżające polską ekipę do awansu do dalszej fazy gier.

Legia rozpoczęła spotkanie ze spokojem, zabezpieczając zwłaszcza tyły. Ekipa z Mostaru jeśli próbowała akcji ofensywnych, robiła to małą liczbą graczy stąd wszelkie zagrożenia były likwidowane w zarodku. Warszawianie spokojnie uczestniczyli w ataku pozycyjnym, wyczekując swojej okazji. W 14. minucie przy rzucie rożnym Josue zdrzemnęła się obrona gości, piłka przeszła niemal przez całe pole karne po nodze Pekharta, a przedniej urody zamknięciem akcji popisał się Rafał Augustyniak, pakując piłkę pod poprzeczkę. Prowadząca 1-0 Legia ani nie cofnęła się do tyłu, ani nie rezygnowała z kolejnych ofensywnych akcji. Bliżej upływu drugiego kwadransa do piłki zagranej prostopadle w pole karne zza pleców obrońców wyskoczył Patryk Kun, przewrócony przez jednego z defensorów. Arbiter meczu po chwili namysłu wskazał na punkt oddalony o 11 metrów od bramki, a Josue pewnie z okazji skorzystał podwyższając na 2-0.

W ostatniej minucie regulaminowego czasu pierwszej części groźnie zrobiło się pod bramką gospodarzy. Po wrzutce ze środka w pole karne i główce zawodnika zespołu z Bośni i Hercegowiny piłkę z rogu bramki wypiaskował Hładun, a dobitka Canadiji przeleciała nad poprzeczką.

Po przerwie Zrinjski przesunął się do przodu z większym impetem, lecz przewaga optyczna zespołu z Mostaru wciąż nie dawała efektu. Za to warszawianie kilka razy przedostali się w okolice bramki i między 60 a 70 minutą stworzyli trzy dobre okazje, z czego dwóch nie wykorzystał Wszołek. Do końca zawodów Legia kontrolowała przebieg wydarzeń na boisku, dowożąc trzecie zwycięstwo w grupie E Ligi Konferencji Europy.

Pucharowa wygrana była tysięczną Legii na swoim stadionie, biorąc pod uwagę oficjalne mecze we wszystkich rozgrywkach.