W drugim swoim meczu Turnieju i Puchar Niepodległości w Sosnowcu Polska pokonała reprezentację Łotwy do lat 20. Po wczoraj zwycięstwie z Estonią, Biało-Czerwoni również dziś byli faworytami. Przez długi okres pierwszej tercji młoda ekipa Łotwy starała się być równorzędnym konkurentem, lecz skromne prowadzenie Polaków wywalczone w końcówce tej części było tylko początkiem poskramiania wschodnich rywali.

W ekipie Roberta Kalabera zabrakło kontuzjowanego Kamila Wałęgi, ale i tak Polacy byli zdecydowanym faworytem konfrontacji. Przeciwnicy długo bronili się dzielnie, ale w 17. minucie worek z bramkami się rozwiązał i w dalszych okresach meczu przewaga Biało-Czerwonych tylko . W spotkaniu z kadrą B Łotwy nasz zespół dobrze radził sobie w przewagach wykorzystując dwa z czterech takowych okresów gry.

Nasi gracze oddali na bramkę rywala aż 26 strzałów wobec zaledwie 9 uderzeń młodych Łotyszy przygotowujących się do grudniowych MŚ elity do lat 20 i stojący w polskiej bramce Maciej Miarka nie miał zbyt wiele pracy.

Polaków na Stadionie Zimowym wspierało z trybun 1500 widzów.  W dniu jutrzejszym ostatnie spotkanie Turnieju o Puchar Niepodległości z Litwą, jednak już bez większego znaczenia. Biało-Czerwoni już dziś zapewnili sobie zwycięstwo w imprezie.

Polska – Łotwa U20 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)
[b]Bramki
1:0 Bartłomiej Jeziorski  (17), 2:0 Paweł Dronia(25), 3:0 Bartlomiej Jeziorski(35), 3:1 Kevins Strādnieks (43), 4:1 Bartosz Ciura(48), 5:1 Alan Łyszczarczyk (58)