fot: Tomasz Fąfara/kielcehandball.pl

Industria Kielce zremisowała na wyjeździe z HC Zagrzeb w meczu siódmej kolejki Ligi Mistrzów. Remis w ostatnich sekundach spotkania mistrzom Polski zapewnił Nicolas Tournat.

Mistrzowie Polski, którzy w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów spisują się poniżej oczekiwań spotkanie rozpoczęli od dwóch udanych rzutów Artsioma Karaleka i Szymona Sićko, a gospodarze odpowiedzieli golem Milosa Kosa. Gospodarze wyszli na prowadzenie 6:3 po dwóch błędach Sićki, który stracił piłkę w ataku. Mistrzowie Polski w końcówce doprowadzili do wyrównania, a zawodnicy z Zagrzebia w ostatniej akcji pierwszej części spotkania wyszli na prowadzenie 11:10 po golu Luki Klarica. W drugiej połowie obydwa zespoły popełniały sporo błędów, a po 40. minutach na tablicy wyników widniał wynik remisowy (15:15). HC Zagrzeb wyszedł na dwie bramki przewagi w 48. minucie po celnym rzucie Ivana Cupicia. Na trzy minuty przed końcem spotkania gospodarze utrzymywali przewagę, którą stracili w ostatnich sekundach spotkania, gdy do wyrównania doprowadził Nicolas Tournat. W drużynie gospodarzy wystąpił Patryk Walczak, który dla chorwackiego zespołu zdobył trzy bramki.

Podopieczni Tałanta Dujszebajewa po siedmiu kolejkach z ośmioma punktami na koncie zajmują piąte miejsce w tabeli.

HC Zagrzeb – Industria Kielce 22:22 (11:10)

HC Zagrzeb: Matej Mandic – Milos Kos 5, Patryk Walczak 3, Ivan Cupic 3, Timur Dibirow 3, Luka Klarica 3, Zvonimir Srna 3, Aleks Kavcic 1, Yoel Cuni Morales 1, Davor Cavar, Adin Faljic, Jakov Gojun, Karpo Sirotic, Ivan Cupic, Timur Dibirow 1, Filip Glavas, Matic Suholeznik

Industria Kielce: Andreas Wolff – Daniel Dujshebaev 4, Nicolas Tournat 3, Igor Karacic 3, Michał Olejniczak 2, Benoit Kounkoud 2, Alex Dujshebaev 2, Dylan Nahi 2, Szymon Wiaderny 1, Arciom Karalek 1, Szymon Sićko 1, Paweł Paczkowski 1, Haukur Thrastarson, Tomasz Gębala