W spotkaniu 9. serii ORLEN Superligi Kobiet doszło do derbów Dolnego Śląska, które były bardzo zacięte przez kwadrans. W drugim kwadransie uwidoczniła się przewaga Zagłębie Lubin, które kanonadą po przerwie udowodniło bezwzględną wyższość nad KPR Gminy Kobierzyce.

Przed starciem nagrodzono najlepszą zawodniczkę ORLEN Superligi Kobiet w październiku, Mariolę Wiertelak.

Początek meczu był niezwykle wyrównany i żadna z drużyn nie potrafiła wyjść na dwubramkowe prowadzenie (4:5 w 6’). Dopiero w 10. minucie Kobierki trafiły na 7:5, lecz chwile później KGHM zmniejszył przewagę do jednego punktu. Na półmetku pierwszej części gry gospodynie wciąż wygrywały 8:7, a po obu stronach znakomicie dysponowane były bramkarki – Kowalczyk oraz Zima. Twarda gra ekip kandydujących do mistrzostwa obfitowała w sporą ilość przewinień, a także kary.

Wynik oscylował wokół remisu, ale MKS był zespołem, który kontrolowal wydarzenia na boisku. Z czasem lepsza dyspozycja w ofensywie zaskutkowała trzybramkową przewagą nad KPR-em (12:15 26’). Świetnie w ataku spisywała się Karolina Kochaniak-Sala. Podopieczne Bożeny Karkut bardzo skutecznie blokowały dostęp do bramki rywalkom i schodziły do szatni  przy rezultacie 17:13.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił i wciąż obserwowaliśmy bardzo zacięty pojedynek. Reprezentantki Zagłębia lepiej wykorzystywały błędy zawodniczek Marcina Palicy i konsekwentnie budowały przewagę (24:17 40’). Z minuty na minutę coraz bardziej widoczna była wyższość mistrzyń Polski. Kobierki próbowały przedrzeć się przez defensywę rywalek, lecz nawet, gdy ta sztuka się udawała, to w bramce znakomitym refleksem popisywała się Monika Maliczkiewicz (17:26 44’).

KGHM nie miał litości dla przeciwniczek i coraz śmielej poczynał sobie w ataku (20:32 54’). Duża w tym zasługa wcześniej wspomnianej Kochaniak-Sali, która była nie do zatrzymania. Poziom zaprezentowany przez przyjezdne był dziś nieosiągalny dla Kobierzyczanek.  Końcowy rezultat to 24:37 dla zespołu z Lubina.

Najlepszą zawodniczką spotkania wybrano Katarzynę Cygan, a po stronie przeciwnej wyróżniono Monikę Maliczkiewicz.