W ostatnim spotkaniu fazy grupowej Mistrzostw Świata do lat 17 reprezentacja Polski przegrała z Argentyną 0:4 i pożegnała się z turniejem po trzech porażkach w fazie grupowej.

Choć od początku widoczna była przewaga drużyny z Ameryki Południowej, to pierwsza bramka padła dopiero w 34. minucie. Po znakomicie rozegranym kornerze dla Argentyny, Laplace skierował piłkę do siatki i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Do przerwy obie strony kilkakrotnie próbowały zagrozić bramce przeciwnika, jednak z ani jednej, ani drugiej strony nie udało się tego zrealizować.

Na drugą przerwę Biało-Czerwoni wyszli z nadzieję na polepszenie stanu rywalizacji. Jednak tuż po wznowieniu gry na 2:0 podwyższył Ruberto, po indywidualnej akcji. Zmiany w przerwie nie przyniosły dobrej gry, a trzecią bramkę Polacy stracili zaledwie 5 minut po drugim trafieniu. Choć najpierw dobrze przeciął dośrodkowanie Matys, to piłka trafiła do Subiabre. Ten uderzył perfekcyjnie i Argentyna miała już trzybramkowe prowadzenie. W 60. minucie na gola kontaktowego szansę miał Skoczylas, jednak uderzył za słabo, by pokonac Florentina. W 63. żółty kartonik obejrzał Gimenez za faul na Kolanko. W 85. minucie przyszedł kolejny cios. Choc piłka była pod bramką Argentyńczyków, ci znakomicie wyszli z kontrą, a na listę strzelców wpisał się Lopez, który zmienił wcześniej innego strzelca bramki, Ruberto. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie, a całe spotkanie zakończyło się wynikiem 4:0 dla Argentyny.

Tym samym reprezentacja Polski zakończyła udział w turnieju w Indonezji, zajmując ostatnie miejsce w swojej grupie, nie zdobywając ani punktu, notując bilans bramkowy 1:9.